* КНУ вперше потрапив до Шанхайського академічного рейтингу  університетів світу (The Academic Ranking of World Universities).

* КНУ – у світовому рейтингу QS World University Rankings.

* КНУ – лідер серед українських ВНЗ за рівнем присутності в мережі за даними рейтингу світових університетів Webometrics Ranking of World’s Universities станом на липень 2016 року.

* 14 – 19 вересня – візит делегації КНУ на чолі з ректором до Цзілінського університету (Китай) з нагоди святкування 70-річчя з дня його заснування. Леоніду Губерському присвоєно звання «Заслужений професор Цзілінського університету».

* 12 – 16 вересня – заходи у рамках Днів Університету: Ніч у Червоному корпусі, фестиваль КВК, лекція професора Івана Патриляка з історії вишу, концерт класичної та джазової музики, презентація студентських ініціатив, квест, вечірній кінопоказ тощо.

* 13 вересня – Всеукраїнська громадська організація «Союз гагаузів України» висловила подяку ректору КНУ Леоніду Губерському за сприяння у відкритті освітньої програми «Гагаузька мова і література».

* 10 вересня – відкриті уроки для випускників шкіл на підготовчому відділенні КНУ зібрали близько 900 слухачів.

* 9 вересня – фестиваль  «Смак Кореї» у Головному корпусі КНУ (у рамках Тижня Дружби «Корея – Україна») за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу, міністра культури України Євгена Нищука. Від університету гостей свята вітав проректор Петро Бех.

* 8 вересня – журналіст, політолог, експерт з довготермінових стратегій Євген Глібовицький прочитав для студентів КНУ лекцію «Як придумати Україну у світі, який придумали раніше?»

* 8 вересня – знаний індійський режисер Арвінд Кумар та актриса, інструктор з йоги Маніса Сінг поділилися секретами своєї майстерності зі студентами та викладачами ІМВ.

* 7 вересня – лекція Посла Японії Шігекі Сумі для студентів ІМВ, присвячена основним етапам формування ООН.

* 7 вересня – літературна дискусія «Поезія на тлі війни. Війна на тлі поезії» за участі відомих митців (Ігоря Померанцева, Сергія Жадана, Макса Чоллека, Ірини Цілик та Аді Кессар) у рамках Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz».

* 6 вересня – підписання Меморандуму про взаєморозуміння та Договору про співпрацю в рамках гранту CPEA між КНУ та Університетом-коледжем м. Молде (Королівство Норвегія).

* 2 вересня – проректор Петро Бех прийняв делегацію Університету Нанькай (КНР) на чолі з віце-президентом професором Жу Гуанглей. Тема зустрічі – наукове співробітництво, обмін студентами, робота українського центру в Китаї.

* 2 вересня – засідання круглого столу Спілки ректорів ВНЗ України під головуванням її Президента академіка Леоніда Губерського за участі Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка та міністра освіти і науки Лілії Гриневич. Тема обговорення – підсумки Вступної кампанії 2016 року, пропозиції з удосконалення Умов прийому до ВНЗ на 2017 рік.

* 30 серпня – 1 вересня – урочисті посвяти першокурсників на факультетах та в інститутах КНУ. Нове покоління студентів цього року вітали Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, відомі випускники КНУ, громадські діячі, видатні вчені, політики, науковці.

* 25–27 серпня – Річні загальні збори Світового Конгресу Українців на базі Університету. На відкритті були присутні Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Міністр культури Євген Нищук,  Виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, ректор КНУ Леонід Губерський, Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представники українських діаспор.

* 23 серпня – складання Військової присяги та черговий випуск студентів, які навчалися за програмою підготовки офіцерів запасу у ВІКНУ. На вірність українському народові присягнули 485 майбутніх офіцерів більш ніж із 30 ВНЗ України.

* 19 серпня – Указом Президента України професор історичного факультету Володимир Сергійчук нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

* 15 серпня – 4 команди  фізичного і 1 – хімічного факультету КНУ перемогли у Конкурсі проектів молодих учених, проведеному МОН України. Проекти-переможці отримають державну підтримку.

* 1 серпня – Дипломи першого та другого ступенів XXIII Міжнародної олімпіади для студентів університетів (International Mathematical Competition for University Students) у м. Благоєвграді (Болгарія) привезли студенти механіко-математичного факультету Михайло Шатохін, Олександр Дашков, Атілла Бахчеджиоглу, Владислав Вовченко та Микита Щеглов. У змаганнях брали участь 320 студентів із понад 70 університетів з усього світу.

* 15 липня – ректор Леонід Губерський та в. о. генерального директора ДП «Сіменс Україна» Денис Дробишев підписали Протокол про наміри щодо подальшого розвитку та розширення довгострокового співробітництва між КНУ та «Сіменс Україна».