КНУ посів позицію 801+ у рейтингу світових вищих навчальних закладів  Times Higher Education World University Rankings (2016-2017).

21 жовтня – Ректор Університету академік Леонід Губерський нагороджений медаллю Національної академії педагогічних наук України «Володимир Мономах».

21 жовтня – відкриття Центру кримськотатарської мови і літератури та лабораторії сучасних технологій усного перекладу в Інституті філології.

19 жовтня – Студентський парламент КНУ презентував інноваційний проект впровадження електронних виборів до органів студентського самоврядування Університету. Учасниками цікавої дискусії стали: заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, ректор Леонід Губерський, проректор з науково-педагогічної роботи (виховна робота) В’ячеслав Шамрай, директор Центру комунікацій Олена Добржанська, керівник відділу по роботі зі студентами Віктор Собко, представники Громадської організації «Електронна демократія».

19 – 21 жовтня – ХІІ міжнародна наукова конференція «Електроніка та прикладна фізика» на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем за участю представників провідних міжнародних та українських компаній, які працюють у дослідницькій та виробничій галузі електроніки, комунікаційних систем та інформаційних мереж.

12-14 вересня – VIII Міжнародна конференція «Біоресурси і віруси» на базі ННЦ «Інститут біології». До участі в заході долучилися провідні вірусологи з України, Білорусі, Грузії, Іспанії, Молдови, США, Чехії та Швеції.

12 жовтня – вшанування студентів, викладачів і співробітників – учасників АТО та волонтерів із нагоди Дня Захисника України у Мистецькому салоні.

11-13 жовтня – Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи» у Науковій бібліотеці імені М. Максимовича.

11 жовтня – круглий стіл «Відповідальність за злочини проти міжнародного права в контексті збройного конфлікту на території України» в Інституті міжнародних відносин.

10-11 жовтня – німецько-польсько-український семінар «Людська гідність у праві Німеччини, Польщі та України» у рамках програми Міністерства закордонних справ ФРН на базі Центру німецького права та Центру польського права КНУ.

10 жовтня – міжнародна конференція «Кореєзнавство у Східній Європі: сучасність і перспективи» за підтримки Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Корея  Лі Янг Гу в Інституті філології.

9 жовтня – ІІІ чемпіонат КНУ серед науково-педагогічних працівників з більярду «Динамічна піраміда».

8-14 жовтня – міжнародна школа-конференція з проблем нанонауки та квантового транспорту «nanoQT-2016» на базі Інституту високих технологій КНУ за підтримки центру з вивчення спінових явищ (SPICE) університету Майнца. Серед 120 учасників конференції –  керівники провідних дослідницьких груп світу у галузях спінтроніки, квантових обчислень, новітніх матеріалів.
7 жовтня – Генеральний директор Міжнародної організації з міграції Вільям Лейсі Свінг виступив перед студентами з лекцією «Впорядкована міграція в безладному світі».

7 жовтня – осінній Шевамаркет – благодійний ярмарок для допомоги студентам  Університету, які беруть участь у бойових діях на Сході України.

6 жовтня – Президент України Петро Порошенко зустрівся зі студентами-істориками київських вишів у КНУ Зустріч була присвячена 150-річчю з дня народження Голови Центральної Ради УНР (1917-1918 років), видатного історика Михайла Грушевського.

5 жовтня – перше заняття «Університету юних правознавців», організованого за ініціативою юридичного факультету, зібрало в стінах КНУ понад сотню школярів.

4 жовтня – міжнародна науково-практична конференція «Голодомор 1932 – 1933 років: втрати української нації» у  Червоному корпусі КНУ.

3 – 7 жовтня – «Тиждень права» в Університеті: зустрічі з юристами (практиками й теоретиками) у різних галузях права.

3 жовтня – мітинг-реквієм студентів і викладачів Інституту філології на вшанування пам’яті студента-японіста Святослава Горбенка – захисника  Донецького аеропорту.

3 жовтня – зустріч представників Студентської гвардії КНУ з військовим кореспондентом «The Daily Signal» Ноланом Петерсоном.

30 вересня – заходи з нагоди Дня ветерана: розширене засідання Ради ветеранів КНУ, вітання ректора Леоніда Губерського, вручення грамот, святковий виступ гурту «Роксоланія», Ветеранська хода та покладання квітів до пам’ятних знаків Університету.

29 вересня – конференція, присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка «Титан духу і чину» в Інституті філології за участі   представників навчальних закладів України, Грузії та Польщі. Завітав на пленарне засідання й онук Івана Франка Роланд Тарасович.

27 вересня –  ректор Леонід Губерський прийняв Надзвичайного і Повноважного Посла Турецької Республіки в Україні Йонета Джана Тезеля.

27 вересня  – ректор КНУ відкрив реконструйовану аудиторію на факультеті комп’ютерних наук і кібернетики. Утеплена, обладнана сучасними технічними засобами, вона здатна вмістити 220 осіб і готова для проведення навчальних занять, велелюдних конференцій, круглих столів і зборів.

27 вересня – презентація літературного альманаху «Мова неба» в Інституті філології. До видання ввійшли поезія і проза 25 авторів, серед яких студенти і випускники Інституту, чия творчість перекладена письменниками Грузії та викладачами Тбіліського університету.

26 вересня – зустріч студентів КНУ з членами Нагородної ради недержавної нагороди Народний Герой України.

14–19 вересня – українсько-польська міжнародна конференція «Класичний університет у контексті викликів епохи», організована КНУ спільно з Міністерством освіти і науки України, Спілкою ректорів ВНЗ України, Національною радою науки та вищої освіти Польщі. До участі у конференції долучилися понад 120 учасників із 12 провідних університетів України та 5  найбільших університетів Польщі.