46Центр комунікацій

Наш Університет – це великий і складний організм, у якому успішно діють і розвиваються 14 факультетів, 7 навчальних інститутів, 2 коледжі, підготовче відділення та ліцей. Як мінімум тричі на рік кожний із цих підрозділів проводить зустрічі зі школярами у формі днів відкритих дверей та багато інших цікавих профорієнтаційних заходів. А от масштабна освітня виставка, де одночасно були представлені всі підрозділи Університету, проводилася вперше.
На початку виникали певні сумніви щодо доцільності спільного загальноуніверситетського заходу, та насичене університетське життя, багатогранність 287 презентованих навчальних програм, і найголовніше – бажання і завзята робота організаторів – зробили освітню виставку КНУ інтерактивним, інноваційним фестивалем для абітурієнтів, чудовою нагодою одночасно познайомитися з усіма факультетами та інститутами, відчути їхню специфіку у порівнянні.

Про важливе –
з перших уст
Для сучасного абітурієнта важливо бачити не лише одну освітню траєкторію, їх цікавлять усі сфери університетського життя, бо студентські роки – найкращі! І тут формат заходу задовільнив найвибагливіших відвідувачів: про особливості вступної кампанії можна було довідатися від представників факультетів і приймальної комісії, інформаційними стендами опікувалися особисто декани й директори, а переваги кожної з навчальних програм озвучували викладачі й студенти. Вони стали активними учасниками не тільки офіційної частини заходу, а й заохочували гостей до участі в наукових експериментах, квестах і перформансах.
Завітали й представники  закордонних партнерів. Професор Університету імені Миколаса Ромеріса Рута Лазаускайте спеціально прилетіла з Вільнюса, аби розповісти майбутнім магістрам про унікальну програму подвійного дипломування, що працює на юридичному факультеті КНУ.

Враження учасників
Інтерес основної цільової аудиторії заходу – випускників шкіл та їхніх батьків – не згасав упродовж дня. Окрім офіційної частини, на гостей чекали майстер-класи, конкурси, змагання, показові виступи творчих та спортивних колективів, пробні вступні іспити до коледжів, психологічні тести, спортивне орієнтування та фантастичні експерименти від хіміків, фізиків, біологів та інших науковців, а на завершення ще й справжнє фаєр-шоу.
Зацікавлення й очікування відвідувачів були багатогранними: від IT-технологій та програмування, інтересу до всіх освітніх напрямів із філологічних дисциплін, захвату від можливостей, що їх пропонують факультети та інститути – аж до можливості вивчати математику, туризм чи географію. Високі оцінки університетської діяльності від майбутніх вступників – та приємність, що повсякчас покладає на всіх учасників навчального процесу ще й величезну відповідальність.
– Зазвичай день відкритих дверей – досить нудний захід, – ділиться враженнями одиннадцятикласниця київського ліцею № 98 Богдана Гриців. – А тут стільки цікавинок, конкурсів, змагань – просто очі розбігаються. Атмосфера немов занурює тебе у студентське життя.
Цілий день не знімали рукавичок господарі стенда хімічного факультету. Вражали відвідувачів дивами хімічного акваріуму, вулканічною пастою для слона, незвичними рідинами – слухняною феромагнітною та норовливою неньютонівською. Відчути характер останньої міг кожен охочий – а їх не бракувало!
За результатами опитування учасників і гостей KНУ Expo-2018, проведеного факультетом соціології, захід викликав значний інтерес і готовність брати у ньому участь декілька разів на рік.
Географію учасників склали не тільки Київ та київська область, серед відвідувачів були представники Житомирської, Чернігівської, Чернівецької, Харківської, Донецької, Луганської, Полтавської, Одеської, Волинської областей і навіть Криму.
– Сенс заходу полягав не тільки в тому, щоб представити наш Університет для цьогорічних випускників, – коментує проректор Володимир Бугров. – Такий масштабний захід дозволив показати здобутки Університету для широкого загалу. Наш перший досвід виявився напрочуд вдалим. Проаналізувавши його і отримавши зворотній зв’язок і від абітурієнтів, і від учасників, ми спробуємо розширити палітру таких заходів.
KНУ Expo-2018 став платформою для ефективної комунікації між тими, хто дає знання, і тими, хто знання прагне отримати. А ще – можливістю для університетських підрозділів поспілкуватися між собою, адже це сприяє формуванню корпоративної ідентичності – запоруки спільного успіху. Саме тому KНУ Expo-2018 приречений стати щорічним фестивалем для абітурієнтів і гостей Шевченкового університету.