3-1Нинішнього року університетська родина поповнилася найкращими випускниками
українських шкіл. Серед них – переможці Міжнародних предметних олімпіад для школярів

Усі чотири призери 48-ї Міжнародної учнівської олімпіади з хімії команди українських школярів стали студентами Інституту високих технологій КНУ. Вони привезли перемогу з Тбілісі (Грузія), де змагалися з 300 іншими учасниками олімпіади, які представляли 75 країн світу. Антон Ганопольський та Денис Бондаренко вибороли срібні медалі змагань, Гліб Разумков та Богдан Козіброда – бронзові.
Аби підготуватися до Міжнародної олімпіади, хлопці тренувалися щоденно по чотирнадцять годин. «Не було часу навіть снам снитися», – зізнається Гліб.
Відтепер перед майбутніми хіміками – нові горизонти. Попри юний вік, вони вже чітко знають, чим хочуть займатися. Гліб Разумков планує присвятити себе біологічній хімії та нейрології, мріє знайти панацею від раку; Антон Ганопольський – хімії білків, далі прагне працювати у промисловій науці. Шістнадцятилітній Богдан Козіброда планує зайнятися вивченням органічного синтезу і для цього готовий багато працювати, адже лише так, на думку хлопця, можна досягти успіху.
Денис Бондаренко збирається працювати в галузі органічного синтезу і вже окреслив для себе амбітну ціль на майбутнє: «Мрію, щоб через кілька років, нехай кілька десятків років з’явилася хімічна реакція, названа моїм іменем».

Призери інших престижних змагань – 27-ї Міжнародної учнівської біологічної олімпіади, що відбувалася в м.Ханой (Соціалістична Республіка В’єтнам) – Тетяна Гусак (срібна медаль), Тимофій Сокольський (бронзова медаль) та Юрій Приймак (диплом із відзнакою «Merit»). Всі вони тепер – першокурсники Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Тетяна Гусак, студентка Інституту високих технологій, чимало годин присвятила улюбленій дисципліні: «Свого часу біологія зацікавила настільки, що читала підручники та наукову літературу з таким запалом, як справжні книголюби читають художню, – ночами. А насичення все не відбувалося. Окрім того, мене цікавлять фізика та хімія, тому обрала ІВТ, адже вірю, що на стику цих наук є багато нового та ще не відомого науці».
За плечима у Тимофія Сокольського та Юрія Приймака, студентів ННЦ «Інститут біології» – перемоги у всеукраїнських біологічних олімпіадах та турнірах. Однак хлопці дуже самокритичні та сподіваються, що скарбничка їхніх успіхів з роками буде лише поповнюватися. На думку Юрія, у біологічній науці певним чином присутня творчість. І для того, щоб повністю реалізуватися у цій сфері, людина повинна вміти мислити творчо та абстрактно.
Тимофію подобається придумувати гіпотетичні молекулярні механізми, аби пояснити певні біологічні процеси. Зрозуміло, що зараз ці гіпотези він ще не має змоги довести чи спростувати, однак сподівається, що його зірковий час ще попереду. Також він – автор питань для  наступного Всеукраїнського турніру юних біологів,  організатори якого вже запросили Тимофія до журі, аби оцінювати виступи своїх молодших колег.

Призери 57-ї Міжнародної учнівської олімпіади з математики Денис Пушкін та Нікіта Скібіцький (срібні медалі), Ярослав Ківва (бронза) навчаються на першому курсі факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ. Хлопці розуміють, що шкільна математика суттєво відрізняється від вищої. Саме за новими знаннями вони і прийшли до Університету, який дає прекрасні можливості знайти себе. Поки що хлопці не визначилися остаточно, чим хотіли би займатися, але сподіваються, що обраний виш відкриє для них нові незнані горизонти і багато корисних та цікавих знайомств.