2сСеред першокурсників 2018 року – 12 призерів міжнародних предметних олімпіад. Кожен із них має два або й три сертифікати з максимальними 200 балами ЗНО.

Студентами ННЦ «Інститут біології та медицини» стали призери Міжнародної олімпіади з біології Лада Ісакова, Роман Трохимчук та Ірина Поплевічева. Володаря гран-прі Міжнародної олімпіади з екології за інноваційний проект «Технологія виготовлення eco-friendly паперу з опалого листя» Валентина Фречку запрошували на навчання 5 відомих університетів світу, але він також зупинив свій вибір на КНУ.
Троє з чотирьох переможців ювілейної  50-ї Міжнародної олімпіади з хімії  – Ольга Ващенко, Кирило Данилейко та Дмитро Царенко (на фото в центрі) – вступили до Інституту високих технологій КНУ. Вони вибороли свої нагороди серед 300 учасників олімпіади з 76 країн світу.
Оля зацікавилася хімією ще з п’ятого класу, коли батьки подарували їй набір юного хіміка. У сьомому – вперше потрапила на районну олімпіаду і «відтоді все закрутилося»: з восьмого класу і далі Ольга Ващенко – постійний учасник всеукраїнських предметних змагань. ІВТ обрала насамперед через те, що там навчається «маленька група з найкращих». Із 15 її одногрупників 8 мають сертифікати ЗНО по 200 балів.
Кирило Данилейко мріє після КНУ вступити до одного з університетів Сорбонни, де діє унікальна програма навчання на парфумера, яка готує лише кілька спеціалістів на рік. Про неї він почув торік від викладача КНУ, де проходили підготовчі збори до міжнародної олімпіади. Юнак також любить математику (5 разів поспіль перемагав на обласних олімпіадах із неї), але хімія все одно перемогла. Сім років грає у більярд – навіть довше, ніж захоплюється хімією.
Для Дмитра Царенка його улюблена хімія найцікавіша там, де вона перетинається з фізикою та математикою: кристалохімія, хімічна кінетика, теорія рівноваги. На його думку, сама історія хімії доводить, що без математики вона неможлива.
Факультет комп’ютерних наук та кібернетики КНУ обрав місцем для подальшого навчання срібний призер Міжнародної олімпіади з математики Арсеній Ніколаєв. Докладніше про приголомшливий успіх української команди на цих змаганнях читайте на сторінці нижче.
Студентами фізичного факультету стали четверо з п’яти українських переможців Міжнародної олімпіади з фізики – Сергій Кригін, Іван Рідкокаша, Олександр Сулима та Назарій Фортуна. Як і всі інші учасники міжнародних змагань, вони майже не готувалися до ЗНО, адже його завдання на порядок простіші за ті, які хлопці розв’язували, готуючись до олімпіад.
Для Івана фізика набагато цікавіша за математику тому, що тут не все складається із формул.
Математики при підготовці до олімпіади розв’язують уже готові завдання, а для фізиків їх навмисне складають,  переконаний Назарій Фортуна. Юнаки вже й самі придумують задачі для всеукраїнської олімпіади з фізики. Останні можуть бути на основі якоїсь відомої історії або жарту – але обов’язково передбачають красиве рішення, підкреслює Сергій Кригін.
Завдяки участі у підготовчих турах міжнародної олімпіади (усі вони проходили на базі КНУ) наші переможці вже знайомі з частиною однокурсників, тому адаптація до студентського життя не буде для них складною. А у їхніх академічних успіхах ми практично переконані!