У 2011 році Україна приєдналася до Європейської мережі підприємництва EEN (Enterprise Europe Network) шляхом створення консорціуму EEN-Україна, до якого увійшли представники бізнесу та державних установ, наукові організації, серед яких  і Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Європейська мережа підприємництва пропонує широкий спектр послуг – від  отримання доступу до ринкової інформації, вирішення юридичних питань – до визначення потенційних бізнес-партнерів у Європі. EEN налічує майже 600 партнерів із 52 країн світу, 4 000 досвідчених спеціалістів.

Завдання EENнадання децентралізованого доступу малих і середніх підприємств до отримання інформації, послуг з бізнес-кооперації та інтернаціоналізації, з трансферу технологій та інновацій, участь у 7-й рамковій програмі (FP7) з підтримки досліджень і технологічного розвитку.

Фактично мережа EEN – найбільший на сьогодні торговельний майданчик для розміщення науково-технічної інформації та розробок з метою їх комерціалізації.

У мережі EEN було розміщено 10 проектів від КНУ імені Тараса Шевченка, тепер додано ще 14 проектів, які перебувають на етапі зовнішньої експертизи. 26 співробітників нашого університету отримали свідоцтва технологічного менеджера Національної мережі трансферу технологій NTTN.