Фото3Юлія ПРЯДКО,
Інститут журналістики,
студентка

Книгу «Тарас Шевченко очима журналістів» написали і видали студентки Інституту журналістики Катерина Романенко, Олександра Присяжнюк та Валерія Рябик. До неї включено огляд та аналіз публікацій про Тараса Шевченка у різних українських паперових і електронних виданнях у період з 1989 року по 2014 рік, бібліографічний покажчик майже 1000 (!) джерел із анотаціями до них, а також список ключових слів, імен та назв, які є в книзі.  Робота над книгою тривала понад півтора роки.
А починалося все з написання курсових робіт, в яких студенти аналізували публікації про Тараса Шевченка у ЗМІ. Згодом під керівництвом викладача Інституту журналістики Івана Забіяки  ці роботи переросли у повноцінне видання.
З презентацією своєї роботи автори на чолі з викладачами ІЖ Наталією Сидоренко, Любов’ю Боярською та Іваном Забіякою приїхали до студентів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. У залі, де свого часу виступав сам Микола Гоголь, зібралося студентство Ніжинського університету, аби послухати своїх коллег.
Катерина Романенко, Олександра Присяжнюк та Валерія Рябик  розповіли про ідею виникнення книги, про роботу над матеріалами, верстку, друк, фінансування проекту, якого, по суті, й не було, адже всі інстанції на прохання авторського колективу на чолі з викладачем Іваном Забіякою відповідали мовчанкою. Зрештою, книга вийшла коштом творчого колективу. Обкладинку Катерина «змайструвала» сама, а верстку внутрішньої частини книги узяв на себе Іван Михайлович.
Під час обговорень не оминули тем трактування постаті Шевченка та міфологізації постаті поета у літературі та мистецтві, позиціонування його образу в інформаційному просторі і, звісно, особистого життя.
Викладачі Ніжинського університету подякували за презентацію роботи, яка може надихнути багатьох студентів на створення своєї власної.
Проект «Тарас Шевченко очима журналістів» насамперед цікавий тим, що створений студентами для студентів. У ньому Шевченко близький і зрозумілий молодій людині – такий, яким варто захоплюватися і якого хочеться вивчати.