3T6A5028В Інституті міжнародних відносин за участі Центру літературної творчості Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка було презентовано міжнародний українсько-казахський проект «Кобзар у степах Казахстану». Промотор презентації – Посольство Казахстану в Україні на чолі з послом Саматом Ордабаєвим.
Хвилюючими, інформаційно насиченими були виступи на презентації і самого Надзвичайного і Повноважного посла, і ректора Леоніда Губерського, і Президента НАПНУ Василя Кременя, а також письменників та мистецтвознавців.
Творчий задум проекту прокоментував режисер і продюсер Євген Козак (він же – і засновник відеостудії імені Івана Миколайчука, на якій створено фільм):
«З великою реалістичною силою розкрилися побутописні якості у творчості Шевченка періоду заслання. Він шанував національний характер, звичаї, особливості поведінки казахів, туркменів. Обирав героїв для своїх сепій з-поміж демократичних низів, змальовував їх із щирою симпатією. Цікава тема у побутових композиціях цього періоду – життя казахських дітей. На повну силу розкрилося обдаровання Шевченка-пейзажиста під час його праці в Археографічній комісії та пізніше в експедиціях на Арал і в гори Каратау».
На засланні Тарас Григорович написав 450 картин і портретів, із них 350 – на казахські теми. Це класика казахського живопису, завдяки якій наш Кобзар став хрестоматійним митцем на всі часи казахської цивілізації.
Відеоряд кінострічки підсилює казахська музика композитора – сучасника Тараса Шевченка Курмангази Сагирбайули, якого, як і Шевченка, неодноразово заарештовували, проте це не зламало силу духу митця.