Історія Коледжу бере початок зі створення Київського геологорозвідувального технікуму (КГРТ) 31 липня 1930 року, який розпочав підготовку фахівців для геологічної галузі з чотирьох спеціальностей: геологорозвідувальної, гідрогеологічної, бурової, а також топографічної.
КГРТ був розташований по нинішній Михайлівській вулиці, 12 і займав один поверх. У ньому навчалося близько 150 учнів. Спочатку жодної навчальної бази, за винятком невеликої бібліотеки, не було, як не було і штатних викладачів.
Упродовж наступних років технікум швидкими темпами набирав потужності, створювалися навчальні кабінети, лабораторії, формувався педагогічний колектив. Перший випуск фахівців геологічного профілю відбувся 1934 року, на цей час технікум мав велику популярність в Україні та інших республіках СРСР. До початку війни тут підготовлено понад 1000 фахівців.
Під час Другої світової війни технікум продовжував підготовку фахівців для геологічної галузі країни, перебуваючи в евакуації в Казахстані.
Після звільнення Києва навчальний заклад відновив свою роботу, а з 1947 року на Черепановій горі, де і нині розташований КГРТ, було розпочато будівництво нового корпусу.
1 вересня 1949 року стартували заняття у власному навчальному корпусі по вул. Анрі Барбюса, 9. А вже на початку 50-х років вводиться в дію ціле студентське містечко, яке включало навчальний корпус, гуртожиток, їдальню, навчальні майстерні зі столярним, токарно-фрезерувальним, слюсарним цехами, кузнею, а також гаражні бокси для автотранспорту та геологорозвідувальної техніки.
З 1957 року технікум підготував близько 500 фахівців для країн Азії, Африки і Латинської Америки.
У 1967 році було відкрито навчальний полігон у Житомирській області для проведення навчальних практик з топографії, бурової і гірничої справи, геофізичних, гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень.
1977 рік знаменний тим, що завершено будівництво нового навчального корпусу і спортивного комплексу. У приміщенні лабораторії геофізичних методів дослідження свердловин споруджено унікальну дослідну свердловину. Її глибина й обладнання дозволяє проводити практичні та лабораторні заняття в аудиторних умовах, максимально наближених до виробничих, еталонувати каротажну апаратуру. Також відкрито Геологічний музей з унікальною експозицією.

Змінювалися часи, люди, технікум набирав професійної сили та досконалості і став провідним серед технікумів своєї галузі.
Упродовж тривалого часу КГРТ був підпорядкований Міністерству геології, а з 2001 року – Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України. З жовтня 2012 року технікум приєднано до Київського національного університету імені Тараса Шевченка та реорганізовано в Коледж геологорозвідувальних технологій.
Сьогодні Коледж геологорозвідувальних технологій – єдиний навчальний заклад України, який готує молодших спеціалістів усіх геологорозвідувальних спеціальностей. Він є колективним членом Спілки геологів України, Спілки буровиків України, Українського товариства охорони природи, членом Міжнародної асоціації науково-технічного і ділового співробітництва з геофізичних досліджень і робіт у свердловинах.
На сьогоднішній день у коледжі навчаються 800 студентів на трьох відділеннях денної форми навчання – геологорозвідувальному, геофізичному, економічному та заочному відділенні.
Головне надбання КГРТ – його випускники. За 85 років існування коледж підготував понад 50 тисяч фахівців для геологічної та інших галузей. Серед них багато першовідкривачів родовищ корисних копалин, керівників різних рангів, науковців. Випускники коледжу складають ядро інженерно-технічного персоналу багатьох геологічних підприємств та установ в Україні та поза її межами.

Тетяна ЗАВЕРТАЛЮК,
директор Коледжу
геологорозвідувальних технологій
КНУ імені Тараса Шевченка