ПАЛЬМАЩорічна екскурсія «Зимові оранжерейні рослини Ботанічного саду» традиційно відбулася у рамках проєкту Ради ветеранів Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Озон».

Цьогорічна лагідна зимова погода покликала на прогулянку Ботанічним садом імені академіка О. Фоміна велику екскурсійну групу співробітників Університету. Проводила екскурсію для університетських ветеранів провідний біолог, голова Ради ветеранів Ботанічного саду Тетяна Коломієць. Серед відвідувачів – представники історичного, хімічного, географічного, механіко-математичного факультетів, факультету психології, факультету комп’ютерних наук та кібернетики.
Прогулянку звивистими доріжками Ботанічного саду Тетяна Коломієць розпочала цікавим порівнянням: «У японців прийнято відзначати прихід нового року саме тоді, коли починають квітнути сакури, подібну традицію заснували й ми в Ботанічному саду. Тож і сьогодні розпочинаємо новий календарний рік із відвідування окраси наших оранжерей – розквітлої пальми Лівістони південної». Дорогою до оранжереї з найстарішою в Європі пальмою, що росте у захищеному ґрунті, екскурсанти дізналися про перші каштани в Києві, які врятували від загибелі саме працівники університетського Ботанічного саду, а вже потім нащадки цих каштанів розросталися столицею й перетворилися на упізнаваний образ-символ і навіть своєрідний бренд Києва.
У вологих субтропіках Східної Австралії учасники проєкту «Озон» не тільки милувалися щорічним квітуванням Лівістони, а й довідалися, як, коли та звідки пальма примандрувала до Києва. У 1834 році вже у дорослому віці вона була привезена з Ботанічного саду Кременецького ліцею, а в 1979 році вперше здивувала усіх своїм цвітом. Від того часу пальма щороку тішить погляд відвідувачів красою своїх жовтих суцвіть у кроні віялоподібного листя, які найкраще видно з 30-метрової висоти. Наші екскурсанти мали можливість дістатися верхнього ярусу оранжереї, щоб удосталь намилуватися суцвіттями й відчути її аромат.
На завершення секретар Ради ветеранів Вікторія Недзельська подякувала співробітникам Ботанічного саду за збереження й примноження унікальних рослин та висловила впевненість, що традиційні прогулянки у рамках програми «Озон» не лише радують ветеранську спільноту, а й надихають невтомних працівників Ботанічного саду.
За матеріалами
Тетяни Коломієць,
провідного біолога Ботанічного саду