В Інституті філології відбулася міжнародна науково-практична конференція «Українсько-азербайджанські взаємини», присвячена 100-річчю з дня закінчення азербайджанським публіцистом Юсіфом Везіром Чеменземінлі Імператорського Університету Святого Володимира.

Юсіф Везір Чеменземінлі – азербайджанський дипломат, письменник, публіцист, драматург, історик, фольклорист і політичний діяч. Перший посол Азербайджану в Україні. У 1910 році Юсіф вступив на юридичний факультет Імператорського Університету Святого Володимира. За весь час навчання він ні на мить не переривав зв’язку з батьківщиною. Нині в Інституті філології при кафедрі тюркології студенти вивчають творчу спадщину азербайджанського письменника, у якій є опис українських історичних реалій, зокрема в романі “Студенти”.

Кафедра тюркології, Посольство Азербайджанської Республіки в Україні запросили на конференцію чимало почесних гостей. Від імені ректора Леоніда Губерського привітав присутніх проректор Петро Бех і урочисто відкрив конференцію. З вітальними словами також виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Мадатлі, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Угорщині Вілаят Гулієв, Надзвичайний і Повноважний Посол у Французькій Республіці (1992-1997), провідний науковий співробітник Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України, почесний доктор Дипломатичної академії Юрій Кочубей.

А потім з цікавими доповідями про життєпис пана Юсіфа Везіра Чеменземінлі виступили українські та іноземні науковці.

Модератор конференції – завідувачка кафедри тюркології Ірина Покровська.

Завершальне слово з подякою всім учасникам конференції виголосив онук Юсіфа Везіра, дипломат, співробітник МЗС Азербайджанської Республіки.

Олександра Касьянова