17165207В університеті відбулася наукова конференція «Інститут Президентства України в системі державної влади України», приурочена 80-річчю від дня народження першого Президента України Леоніда Кравчука.

У ній узяли участь Леонід Кравчук, міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, ректор КНУ імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський, представники Національної академії наук України та провідні науковці.

Вітаючи учасників конференції, ректор Леонід Губерський зазначив, що ювілей першого Президента України дає всім нам унікальну нагоду для всебічного та поглибленого осмислення місця та значення інституту президентства в системі вітчизняного державотворення, в процесі розбудови політичної, правової та соціально-економічної систем України. Упровадження інституту президентства в незалежній українській державі стало свідченням її прагнення перейняти надбання розвинутих демократій світу.

– Викладачі й студенти нашого університету пам’ятають, що першим президентом незалежної України став саме наш випускник, – зазначив Леонід Васильович. – І саме Указом Президента Леоніда Кравчука від 21 квітня 1994 року Київському університетові імені Тараса Шевченка надано статус національного.

– Знаковим є те, що ця конференція, присвячена ювілеєві та проходить у присутності першого Президента України, патріарха української державності ХХ століття та української демократії Леоніда Кравчука, який усе своє життя неухильно працює задля блага України та є беззаперечним незмінним взірцем для всіх громадян нашої держави, – звернувся до присутніх міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. – Сучасна політична історія неможлива без вивчення особистого внеску цієї непересічної людини у встановлення всіх інститутів державності. Леонід Макарович своїм особистим прикладом заклав дуже багато підвалин реальної демократії і це стало його дорогоцінним внеском у становлення інститутів держави і демократії в Україні.

Марина Ставнійчук, радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, зачитала привітання учасникам наукової конференції  від Віктора Януковича.

Почесний доктор КНУ імені Тараса Шевченка, перший Президент України Леонід Кравчук у своєму виступі говорив про становлення та розвиток інституту президентства в Україні та зауважив, що «інститут президентства став важливою інституцією в будівництві української держави». Леонід Макарович виклав також своє бачення сучасної політичної ситуації в Україні.

На завершення урочистої частини конференції Леонід Губерський нагородив Леоніда Кравчука почесною відзнакою Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка подякував почесним гостям за їхні виступи та запросив учасників до роботи в секціях наукової конференції.