ФедерікаЦентр комунікацій

Найважливішою зустріччю, яку вона провела в Україні, назвала Верховна представниця Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Федеріка Могеріні зустріч зі студентами КНУ імені Тараса Шевченка. Високоповажна представниця ЄС завітала до нас із публічною лекцією 12 березня 2018 року.
Вітаючи високу гостю, ректор Леонід Губерський зауважив, що підтримка України Європейським Союзом зростає не лише в аспекті миротворчих місій, а й у сфері освіти: «Шевченків університет вдячний за сприяння у реалізації важливих освітніх програм, таких, як «Erasmus+», «Tempus», «Горизонт 2020». Лише цього року КНУ підписав понад 40 угод із європейськими закладами вищої освіти».
Як зізналася Федеріка Могеріні, їй часто доводиться спілкуватися з представниками влади, але зустріч зі студентами для неї особливо важлива.
– Найважливіша у країні посада – не президент чи прем’єр, а громадянин, – відзначила головна дипломатка ЄС. – Ви це добре показали під час Майдану. Зміни, що мають наблизити Україну до ЄС, сьогодні ближче, ніж будь-коли.
У своїй лекції пані Федеріка розповіла  про інтенсивність впровадження реформ в Україні, питання партнерства України з ЄС, торгівельні положення Угоди про Асоціацію, вільне функціонування громадянського суспільства. Особливо наголосила на тому, що Крим – це Україна, Донбас – це Україна, що наші кордони не можуть бути зламані воєнною силою. Саме в цьому полягають принципи миру й безпеки на континенті.
Також Верховна представниця ЄС розповіла студентам про всеукраїнську комунікаційну кампанію «Прямуємо разом», яку й розпочала своїм виступом в Університеті. Кампанія інформує про програми Європейського союзу та можливості, які вони пропонують українцям. Її основний меседж – «Кожен заслуговує на рух уперед».
Наостанок Федеріка Могеріні звернулася до студентів: «Молодь – не тільки майбутнє, це сучасне країни. Найвища посада – громадянин, це основа демократії. ЄС на вашому боці, ви – єдина країна у всьому світі, з якою ми маємо найбільш амбітну програму».