У листопаді в нашому університеті відбулася зустріч єврокомісара з питань освіти, культури, молоді та спорту Тібора Навранчіча і віце-прем’єр-міністра – міністра культури України В’ячеслава Кириленка зі студентами, науковцями, освітянами. Модератором заходу виступив ректор Леонід Губерський. Спілкування зосередилося головним чином навколо підписання Угоди про участь України у програмі ЄС «Креативна Європа», яке відбулося напередодні.
Комісар 2«Креативна Європа» – програма Європейського Союзу на 2014–2020 роки. Вона спрямована на розвиток європейської культурної і мовної різноманітності, популяризацію її культурної спадщини, зміцнення конкурентоспроможності творчих галузей тощо. Працює в трьох напрямках – культура, медіа та міжсекторальна взаємодія.
Міністр культури прокоментував, які можливості відкриває програма для українських діячів творчої сфери: «Це програма у сфері культури та медіа, яка дозволяє всім митцям, артистам, людям креативного сектору брати участь у спільних з європейцями проектах».
Участь у програмі дозволить Україні не просто стати повноправною учасницею європейського культурного простору, а й презентувати та просувати свою культурну ідентичність, у чому переконаний і Тібор Навранчіч: «Зберегти культурне розмаїття під час інтеграційних процесів – наше основне завдання. Ми підписали цю Угоду саме для того, щоб надати Україні можливість поділитися з Європою своєю унікальною багатою культурою».
Зустріч супроводжувалася жвавою дискусією, наші студенти ставили гостям чимало питань, зокрема щодо перспектив і розширення програми Ерамзус+ та академічної мобільності.