СулимиВийшла з друку книга «Сулими: спадщина предків» журналістки й науковця, випускниці нашого університету Людмили Сулими. В ній подано воєнну історію Центральної та Східної Європи, хроніки подій і персоналій (представників прадавнього роду герба Sulima) з суворим дотриманням історичних фактів, викладених на підставі архівних, літописних, наукових та інших інформаційних джерел.  У книзі велика кількість ілюстрацій.

Рід Сулимів уперше згадується на землях Силезїї наприкінці X ст., коли до князя Болеслава ІІІ Кривоустого на військову службу прибули лицарі з німецьких земель герба Sulima. Силезькі орли навічно закарбувалися на родовому гербі. Рід дав могутнє коріння і силу багатьом поколінням на території Польщі, а з XVI ст. його нащадки оселилися на українських та російських землях. Протягом століть Сулими були професійними військовими, перебуваючи на службі в князів, королів, імператорів. Це рід патріотів, які хоробро воювали, захищаючи віру і честь. Серед представників роду були також відомі державні діячі, церковнослужителі.

Родоначальником української гілки роду став Іван (Ян, Іоанніс) Михайлович Сулима, бориспільський намісник, управитель маєтностей великого коронного гетьмана і військового міністра Речі Посполитої Станіслава Жолкевського, а з часом — гетьман Війська Запорізького. На вимогу турецького султана його стратили на площі у Варшаві 1635 року. Але подвиги й лицарська слава гетьмана стали його безсмертям. Останки славного лицаря прийняла земля його предків у крихітному містечку Стєвки Живицького повіту в Силезії. Пізніше поряд з ним поховають обох його старших синів, які загинули за віру й вітчизну. Кожний із Сулимів вніс свою дещицю до родової скарбниці слави, нагород, подвигів: герої Грюнвальдської, Полтавської, Бородінської битв, учасники багатьох воєнних походів.

Ця книга — новий погляд на історію Європи й на місце в ній України як держави крізь призму одного прадавнього роду, нащадки якого пам’ятають своїх предків.