дідиАліна ТАРАКАНОВА,
юридичний факультет,
студентка

Роки навчання на юридичному факультеті стали незабутніми для випускників 1956 року. Характерний для них вогник щирих розмов, піднесений настрій, жагу до знань, повагу до викладачів та дух академізму вони змогли пронести крізь усе життя. А найціннішими вважають свої дружні зустрічі, що нагадують про той незабутній час. Своїми спогадами поділився староста курсу випускників юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка О. Жук.
Він пригадує, що ті абітурієнти 1951 року були особливі, адже вступали до Університету у період великої відбудови після найжорстокішої війни. Спочатку було трохи ніяково та незвично, адже поруч із випускниками середньої школи вступали фронтовики, яких війна позбавила права на отримання освіти у юному віці. Та жага до знань перемогла усе. Серед абітурієнтів 23 особи мали інвалідність та статус учасника бойових дій. Їм було 25-30 років. До навчання тягнувся кожен. Випускники ще й досі з повагою згадують майбутнього адвоката – сорокарічного командира танкового полку, Героя Радянського Союзу Михайла Грехова, який складав іспити за особистим дозволом Міністра вищої освіти СРСР.
Значно впадала у вічі і різниця у знаннях між фронтовиками і випускниками шкіл. Природно, що останні могли пишатися своїми знаннями та ґрунтовною, поглибленою підготовкою до вступу. Натомість фронтовиків навчала своїх правил війна: поцупивши половину шкільних здобутків, натомість вона подарувала неоціненний досвід та життєву мудрість. Ними рухала справжня спрага до знання, тому вони подолали все. Навчання на першому курсі нівелювало цю різницю, усі змогли вибудувати міцну дружбу, що надихає на зустрічі після сплину багатьох років. І хоч минуло вже 62 роки з моменту закінчення навчання, а ці студенти й досі із відвертим запалом і щирою посмішкою йдуть у стіни рідного корпусу, аби побачити одне одного.