Погожого літнього дня, 4 червня 2014 року, на відділенні доуніверситетської підготовки відлунав перший з багатьох випускних вечорів, які щороку стають для студентів та слухачів  факультету навчання іноземних громадян стартом у професійне майбутнє. Сьогодні понад 50 країн світу чекають на своїх синів та дочок з дипломами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, щоб передати їм естафету свого дальшого розвитку.

У їх фаховій підготовці, в оволодінні загальнолюдськими цінностями на засадах гуманізму та інтернаціоналізму, в набутті справжньої культурної толерантності як запоруки прогресу людства факультет бачить своє головне завдання. Саме його виконанню підпорядкована нова, сучасна структура, створена в системі навчання Університетом іноземців у 2012 році. Це стало на часі, забезпечене більш, як 50-річним досвідом плідної роботи з підготовки інтернаціональних кадрів.

Уже 1948 року, ледь відновившись після війни, Університет прийняв на навчання перших іноземців – студентів із Чехословаччини. З того часу  число їх зростало, а географія розширювалась, що обумовило появу підготовчого факультету для іноземних громадян (1960), першого в Україні та другого в СРСР. Дуже швидко він створив оптимальну систему підготовки іноземних слухачів до навчання у ВНЗ за гуманітарним, інженерно-технічним та медико-біологічним напрямами, зайнявши провідні позиції в науково-методичному забезпеченні, а також у вирішенні питань соціокультурної адаптації молоді.

Студенти з Азії, Африки, Латинської Америки, знайомі зі злиднями та голодом, нерідко обпечені війною, знаходили в Університеті по-справжньому рідний дім. До 1991 року він став Alma Mater для понад 25 тисяч іноземних громадян із 123 країн світу. В зарубіжних асоціаціях випускників вітчизняних вишів – сотні його випускників. Немало з них займають провідні позиції в своїх країнах, мають міжнародний авторитет. Вони гаряче підтримують ідею створення Асоціації випускників Університету-іноземців, пропонуючи напрямки можливої співпраці.

Пливе крізь час факультет, як різноголосий океанський лайнер. Пункт призначення – майбутнє, адже його пасажирам, таким різним і на вигляд, і внутрішньо, будувати світ, на який сподівається людство − світ, де основою має стати справедливість та демократія, взаємоповага та толерантність. Проект такого завтра закладається у стінах Університету, у спільному навчанні та дозвіллі, в подоланні мовних, ментальних та релігійних  бар’єрів, у щирості знайденої тут дружби, в єдності сміливих мрій та надій.

Далеко від рідної землі майбутні економісти та юристи, філософи та соціологи, перекладачі та філологи, геологи, фізики та математики швидко дорослішають, відчувши відповідальність за власну долю. У їхніх посмішках, піснях, спогадах бринить тепло батьківського дому, а поряд з ним − дух вільної України, що гостинно прийняла, турботливо навчає, радіє отриманим успіхам. Її люди, культура, природа стали частиною їхнього життя – яскравою та незабутньою.Іноземці

Екскурсійні поїздки, відвідування меморіальних місць та музеїв, участь у різноманітних культурних заходах, підготовка концертних програм та виступів, проведення національних свят у широкому колі нових друзів складають багатобарвний літопис швидкоплинного студентського буття. Серед його виразних сторінок − фізичне вдосконалення та гучні спортивні досягнення. Спорткомплекс «Гарт» знайомий кожному студентові-іноземцю: двері його залів гостинно відчинені для бажаючих. Їх зустрічають прекрасно оснащені тренажерний зал, зали для більярду та настільного тенісу, сучасна фітнесзона, столи для гри в шахи, нарди тощо. Працюють з ними спортсмени-фахівці.

Співробітникам факультету тепло на душі від того, що з різних куточків багатоголосого світу линуть до них листи зі щирою подякою від випускників Університету за професіоналізм та відданість благородній освітянській справі, яка об’єднує у коло солідарності і дружби представників різних країн та континентів.

 

                                                                             В.ГРИЦЕНКО,

                                                                             заступник декана з навчально-виховної

                                                                                          роботи ФНІГ