чайникВласне бачення того, як змінювати довкілля на краще та сприяти відновленню і збереженню планети, представили кращі ландшафтні архітектори країни під час щорічного міжнародного фестивалю «Ландшафтна весна-2019» та конкурсу садів під назвою «Green living ideas», що проходили у Ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна КНУ імені Тараса Шевченка.
Фестиваль спрямовано на розвиток зелених ідей у житті людини, підвищення рівня культури у галузі ландшафтного дизайну та охорони біорозмаїття у міському середовищі.
Цього року на конкурс було подано близько 70 заявок з усіх куточків країни, з яких до конкурсної програми потрапило 40 проектів. До фіналу було відібрано 16 проектів. Міжнародне журі конкурсу присудило 2 гран-прі: проектам «Руйнуючи рамки» (Юлія Поцілуйко) та «Промоушен» (Вікторія Проценко). Інші учасники конкурсу отримали різноманітні призи за композиційну ідею, новизну, дизайн, підбір матеріалів.
До облаштування конкурсних робіт були залучені викладачі та студенти кафедри біології рослин Університету, які також підготували власні проектні рішення щодо міського озеленення та були відзначені подарунками і грамотами.
Під час роботи фестивалю були проведені майстер-класи, семінари та лекції з обрізки дерев, щеплення рослин, планування садової ділянки, створення бонсаю та нівакі, розробки ландшафтних послуг тощо. Окрему увагу організатори відвели конкурсам та майстер-класам для дітей (конкурс «Казкове опудало», «Пентхаус для птахів»).
Також з нагоди 180-річчя Ботанічного саду імені Олександра Фоміна, який офіційно відзначають 22 травня, відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інтродукція та збереження рослинного різноманіття у ботанічних садах Східної Європи», у якій взяли участь 94 науковці з 21 установи чотирьох країн – України, Литви, Білорусі та Канади.