23916383_1609544575799276_3363491767156425570_oНа хімічному факультеті стартував новий навчальний проект – «Лекторій для юних хіміків». Він є унікальною можливістю для учнівської молоді осягнути хімічний світ у всій його красі та логічній довершеності.
У програмі Лекторію – тематичні лекції з основних розділів хімії. Заняття проходять в інтерактивній формі й супроводжуються неодмінним для природничників експериментом, завдяки чому слухачі легко сприймають, розуміють і засвоюють найскладніші розділи хімії. До проведення лекторію долучилися ентузіасти різних верств факультетської спільноти: від професорів до молодих науковців і студентів.

Розповідає доцент
хімічного факультету Ольга Хиля:

Організовуючи Лекторій, ми врахували досвід альтернативних навчальних проектів, які вже існують в Університеті: із 2012 р. ННЦ «Інститут біології та медицини» проводить літню Всеукраїнську біологічну школу для обдарованих учнів «Від теорії до практики один крок», у 2015 р. на юридичному факультеті було створено «Університет юних правознавців», із 2017 р. на фізичному факультеті працює «Лекторій з фізики».
Слухачі тематичного проекту для юних хіміків – учні середніх та спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій і коледжів Києва та області (м. Ірпінь, Буча, Бориспіль, Бровари, Макарів та ін.), інших міст України.

Демид Мілохов,
асистент хімічного
факультету:

На першій зустрічі, що в листопаді відбулася у самому серці нашого факультету – Великій хімічній аудиторії, – слухачі Лекторію отримали потужний заряд енергії та запалу від декана факультету Юліана Воловенка, професорів Володимира Амірханова та Василя Пивоваренка (члена журі Всеукраїнського турніру юних хіміків), а під час лекції доцента Ольги Хилі «Світ хімії» окреслили для себе найближчі наукові горизонти. На наступних заняттях професор Амірханов розкрив для слухачів таємниці будови атома. А наприкінці заняття на учасників очікував експериментальний фінал – «Промінь світла у темному царстві», що продемонстрував особливості взаємодії речовин зі світлом.
Надалі наші слухачі намагалися з’ясувати все (або майже все), «Що приховує Періодична система?». За допомогою «Погляду із XXI століття» юні хіміки усвідомили, які цінні та цікаві факти приховані у Періодичній системі, – і тепер мають універсальний ключ до всіх її елементів! Школярі мали чудову нагоду експериментально перевірити справедливість закону під час аналізу поведінки таких яскравих і багатогранних «особистостей» періодичної системи, як галогени, та відчути темпераменти різних металів. І навіть встигли зазирнути у технологію перших фотографічних процесів.

Вікторія Москвіна,
голова Ради молодих
учених факультету:

Лекція «Взаємодія атомів – мистецтво створення молекул» допомогла учасникам розібратися у механізмах міжатомних стосунків й експериментально проаналізувати всі причинно-наслідкові закономірності.
З’ясовуючи енергетичні характеристики, можливості та реальні зразки речовин із певним типом зв’язку,аудиторія активно включалась у наукові дискусії, під час яких народжувалась істина. Присутні на власні очі переконалися у великій ролі «консолідації зусиль» на прикладі впливу водневих зв’язків на властивості речовин. Побачили моделі реальних кристалічних ґраток, а також величезні кристалічні утворення! Ну, і як грім серед ясного неба під час лекції у передостанній день осені у Великій Хімічній аудиторії випав справжній «Золотий дощ».
І це – тільки початок! Попереду наших юних хіміків чекає ще багато цікавої творчої роботи разом із викладачами. Сподіваємося, що цей проект сприятиме розширенню світогляду учнівської молоді  (адже успішна людина – багатогранна людина) і допоможе кожному свідомо обрати майбутній життєвий шлях! Саме такі мотивовані науковці у подальшому формуватимуть потужну інтелектуальну й промислову еліту нашої держави!