29175529Лариса КІТ

Видатний українець і захисник національних інтересів України, легендарна людина, чиє ім’я золотими літерами вписане до історії держави, політичний та громадський діяч Левко Лук’яненко виступив перед студентами нашого університету з відкритою лекцією «Україна: шлях до незалежності. Успіх та прорахунки» і презентував новий 13-томник  своїх праць.
Призначена для таких акцій величезна 329-та аудиторія заледве вмістила всіх охочих послухати думки людини, яка стояла біля витоків сучасної       України.
–  Я за покликанням – козак, борець, політик, –  зізнався  Левко Григорович. –  Не встиг долучитися до боротьби в лавах УПА, та чекати наступної хвилі спротиву не хотів.  Тож вирішив будувати нову стратегію боротьби за незалежність. Думаючи про звільнення українців, розумів: головне – піднесення національної свідомості у.
За 340 років окупації України Московщиною наші мова, звичаї та традиції безжально нищилися. Навіть церкву завжди використовували як політичний департамент московського імперіалізму. Варто лишень згадати рішення їхнього Священного Синоду (XVIII століття) про ліквідацію таємниці сповіді. Радянська влада впродовж трьох поколінь намагалася виховувати з нас рабів, які бояться виносити власні рішення та відповідати за них.
– Для нас нині особливо важливо вивчати нашу історію не з чужих книжок. А нинішня боротьба та війна сприяють дуже швидкому прозрінню нації, – підкреслив Левко Лук’яненко.
«Сповідь у камері смертників», «З часів неволі», «Народження нової ери» – ці та інші свої творчі роботи представив козак, борець і політик Левко Лук’яненко на розсуд студентської аудиторії. У першій з них, написаній ще в засланні,  він передрікав розвал Радянського Союзу. Інші розповідають про життя української громади в таборах, боротьбу найкращих синів України в неволі. А от більша частина накладу маленької захалявної (за висловом автора) книжечки «Від хохла – до українця»  вже поїхала на фронт.
Наприкінці зустрічі студенти поставили гостеві чимало питань: як боротися з російською пропагандою? Про Путіна й Обаму, малу ймовірність широкомасштабної війни, внутрішніх ворогів і форми спротиву, прогнози щодо долі України в гібридній війні тощо ще довго говорив, відповідаючи на питання бентежних юних душ, славетний Левко Лук’яненко…