unnamed2Дмитро СИДОРЕНКО,
юридичний факультет,
студент

Ми вже давно звикли шукати когось, на кого легко та безтурботно можна перекласти свої обов’язки, хто зможе вирішити всі наші проблеми замість нас, владнати життєві негаразди, забезпечити добробут. Хоча ми, зазвичай, нічого не плануємо робити задля досягнення нашої мети. Отже, це – лідер? Це той, хто лише виконує людські мрії, ніби джин за викликом?

Професор Джеф Еванс, який викладає курси лідерства в Центрі американського права юридичного факультету, вразив мене цікавою теорією, яку безліч науковців спробували інтерпретувати на нашу реальність: не існує такого фактору, як відокремлене лідерство. Натомість є суспільна єдність, де усі діють рівноправно відносно одне одного. Лідерство, за Джефом Евансом,  грунтується  не на власному зискові суспільного ідеалу, а на вмінні вислухати будь-яку людину та зрозуміти її проблеми та хвилювання, і не тільки поспівчувати, але й докласти максимальних зусиль, щоб допомогти їй впоратися з лихом. Ласкаве слово або корисна порада також важливі у процесі взаєморозуміння. Варто поважати свого співрозмовника, тому що кожна людина прагне взаємності у розмові, це є основою людських стосунків.
Отже, лідер – походить від слова «вести» ( від англ. lead – вести,  leader – той, що веде), а не «володіти». Лідер – це той, хто не вирізняється з-поміж інших, проте це надзвичайно поважна людина, яка досягла цього старанною, безкорисливою та невпинною працею на суспільне благо. Це той, на кого можна покластися у будь-яку тяжку хвилину, хто підтримає, ніколи не зрадить та дотримається обіцянки.