2014-03-31-09-03-56-2014WebometricsIconЗ усіх українських вишів найчастіше в інтернеті згадують Київський національний університет ім.Тараса Шевченка. За таку популярність йому відвели перше місце в міжнародному рейтингу  Webometrics-2014.

Дослідження популярності та присутності в інтернет-просторі проводить група фахівців при іспанському дослідницькому центрі – Вищій раді з наукових досліджень. І хоча спеціалісти не радять при виборі навчального закладу керуватися лише даними свого рейтингу, українські ВНЗ усе ж таки прагнуть потрапити до цього списку та щоразу зміцнювати свою позицію.

Загалом рейтинг Webometrics-2014 подає дані про 313 українських навчальних закладів. Зокрема розробники аналізують, скільки сторінок сайту було проіндексовано пошуковими системами, зовнішні посилання на сайт, цитованість, число завантажень із сайту. А от дизайн сайту та відвідуваність до уваги не беруться.

За такими критеріями трійка лідерів українських ВНЗ має традиційний вигляд: КНУ ім.Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ» та Харківський національний університет ім. Василя Каразіна. Водночас серед європейських університетів, за даними Webometrics-2014, КНУ посів 324 місце, а серед східноєвропейських – 35. Усього ж світовий інтернет-рейтинг дослідив діяльність приблизно 12 тисяч світових університетів – пише webometrics.info.

Лідерами Webometrics традиційно залишаються американські університети. До ТОП-100 потрапили аж 65 навчальних закладів США.