Webometrics Ranking of World’s Universities оприлюднив рейтинг світових університетів за рівнем їх присутності в мережі станом на січень 2015 року.
У процесі складання Webometrics Ranking of World’s Universities розробники враховують кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовий та інформаційний складник web-сайту навчального закладу. При складанні рейтингу показники відвідуваності сайтів та їхній дизайн до уваги не беруться.
Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (January 2015) складений з урахуванням систематизованих даних, отриманих розробниками в січні 2015 року.
Світовий рейтинг охоплює 12 тисяч університетів і навчальних закладів з усього світу. Свої рейтингові web-місця здобули й 297 вищих навчальних закладів України (у січні 2014 року – 313).
Порівняння рейтингових таблиць Webometrics-2014 (січень) і web-рейтингу, опублікованого в лютому 2015 року, свідчить про те, що найбільш присутнім у мережі українським вищим навчальним закладом є Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, який в останні два роки утримує першу сходинку української частини рейтингу, посідаючи 937 місце в світі.
Друге місце посідає НТУ “Харківський політехнічний інститут”, який зміг випередити НТУУ “Київський політехнічний інститут” та Харківський національний університет ім. В.Каразіна.