бугровКоманда Київського національного університету імені Тараса Шевченка успішно пройшла стажування у рамках проекту Еразмус+ та за підтримки відділу академічної мобільності університету у Центральній Вищій Школі Ліона Ecole Centrale de Lyon (м. Ліон, Франція).

Галина ГРАБЧУК,
Інститут високих технологій,
заступник директора

Команду, до складу якої увійшли науковці Інституту високих технологій, очолив проректор Володимир Бугров.
Центральна Вища Школа Ліона заснована як «Вища Інженерна Школа для промисловості та торгівлі» в 1857 році і є практично ровесницею нашої Alma Mater. У минулому інженерно-технічна Школа набула своєї сьогоднішньої форми та змісту як новітній університет у 1992 році. Центральна Вища Школа Ліона є членом альянсу «Groupe des Ecoles Centrales», що включає заклади вищої освіти Ліона, Ліля, Марселя, Нанта та Парижа, входить до ТОП-10 університетів Франції, займає 6 місце серед інженерних шкіл  країни. Тут навчаються студенти 40 національностей, діють близько 70 програм подвійного дипломування, в тому числі з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка (з нанотехнологій).
Основною метою стажування було зрозуміти відмінності та спільні риси систем вищої освіти Франції та України, вивчити досвід французького університету з розвитку проектно-орієнтованого навчання, залучення іноземних студентів, участі в програмі «Горизонт 2020».
Члени української делегації презентували рідний університет, ознайомилися з системою управління Центральної Вищої Школи Ліона, стратегічним плануванням її розвитку, навчальною та науковою роботою, а також поспілкувалися зі студентами ІВТ, які наразі навчаються в Еколь Централі у рамках виконання спільної програми Еразмус+. Окрім цього, ми відвідали університетську бібліотеку, всі науково-дослідні та навчальні лабораторії Ecole Centrale de Lyon, а також провели зустріч зі студентами університету-партнера, на якій презентували можливі теми наукової практики в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Нове підґрунтя для інтенсифікації подальшої співпраці між нашими університетами закладено!