-1975391843Літня пора традиційно асоціюється з канікулами та вступною кампанією. Однак для факультетів та інститутів нашого Університету це ще й період традиційних літніх шкіл. Їх було чимало нинішнього літа на університетських теренах.

Занурення
у мовне середовище

Другий рік поспіль кафедра української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології організовує для іноземців Літню школу української мови. Цього разу її слухачами стали аспіранти Оломоуцького університету (Чеська республіка). Усі вони мають спеціалізацію з польської мови, а українську почали вивчати тут уперше. Окрім щоденних занять з мови, слухачі ознайомилися з історією української мови, літературою та кінематографом. Цікаві екскурсії, різноманітні майстер-класи, спільні подорожі та святкування традиційних українських свят – усе це знайомить гостей з українськими звичаями, традиціями і культурою, а отже, сприяє повному зануренню в мовне середовище.

У світлі
міжнародної торгівлі

В Інституті міжнародних відносин за сприяння ВГО «Українська асоціація економістів-міжнародників» відбулася Літня школа–2018 «Міжнародна торгівля: вільна торгівля, протекціонізм, справедлива торгівля – за і проти». Учасники школи мали можливість подискутувати з лекторами по завершенню виступів. У рамках екскурсійної програми відвідали Торгово-промислову палату України, Музей історії грошей НБУ та завод компанії “Coca-Cola”.
По завершенню школи усі учасники отримали сертифікати особисто від Президента УАЕМ Антона Філіпенка. Уже відкрито набір на осінню сесію Школи, яка відбудеться закордоном і включатиме відвідання таких міжнародних організацій як СОТ, ЮНКТАД (м. Женева, Швейцарія).

Український осередок
у Туреччині

Спеціальність «Українська мова та література» відкрили у Стамбульському університеті тільки цьогоріч – а КНУ імені Тараса Шевченка вже долучився до такої форми поширення українських студій у світі.
Випускники підготовчого відділення Стамбульського університету, майбутні україністи, приїжджали вдосконалити свою українську мову в Літній школі підготовчого відділення для навчання іноземних громадян КНУ. Спілкувалися, співали, смакували, ходили на екскурсії – знайомилися з Україною і українцями. Наприкінці ж навчання пройшли тестування, а одержані бали засвідчили їхні мовні компетенції в опануванні української.