60Наталя СТАРОДУБ

Демографічна ситуація в Україні та пов’язані з нею виклики в освітній сфері стали предметом обговорення учасників круглого столу «Літні люди в урбанізованому суспільстві» – науковців КНУ та Університету Мачерата (Італія).
Здійснення соціальної місії та забезпечення розвитку особистості упродовж життя, за словами проректора Олександра Рожка, – пріоритетні напрями діяльності нашого Університету. Для цього тут є всі можливості та найцінніший ресурс – людський.
Кому ж краще за університетських науковців із географічного відомо, що старіння населення – загальноєвропейська тенденція, якій цілком відповідають і українські реалії? Кому ж, як не правникам із юридичного, дискутувати про всі можливі аспекти, правові ризики й глобальні наслідки подібних процесів в Україні?
Тож присутні разом із професором Олесею Отрадновою з’ясовували особливості законодавчого регулювання щодо забезпечення інтересів і прав літніх людей, а потому вивчали кращі європейські практики.
Науковці з університетів-партнерів КНУ приємно вражали модерними інноваціями та вигідними перспективами, що їх вони розгортають перед урбанізованим суспільством. Українські дослідники концентрувалися на відновленні кращих практик господарювання, які історично склалися на теренах України, проте з плином часу були втрачені або ж забуті.
Один із проектів (про нього газета «Київський університет» писала у травні 2016 року) – відновлення ландшафтних ідей Вікентія й Олександра Беретті щодо створення величного простору навколо Червоного корпусу КНУ. Автори ідеї – науковці ННЦ «Інститут біології та медицини» Віктор Шпагін і Наталія Таран.
На продовження тематики озеленення Києва професор Олександр Дмитрук розповів про практику ведення урбогородів (земельних ділянок у межах міста).
– Для більшості людей похилого віку така діяльність – доступний вид фізичної активності. Вона виконує не лише оздоровчу, а й рекреаційну та естетичну функцію. Це відпочинок, доступний для всіх! – заохотив до локального озеленення міста Олександр Дмитрук.