У березні 2015 відбулася робоча зустріч представників Київського університету – проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) професора П.О. Беха, проректора з науково-педагогічної роботи (фінансово-економічні питання) професора І.О. Лютого, начальника управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій професора В.Заславського, асистента кафедри фінансів економічного факультету Н.Дрозд з директором Вищої школи бізнесу Університету Нурланда професором Фруде Меллемвіком. Обговорювалися заходи щодо активізації співробітництва між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Нурланда.

Фруде Меллемвік запропонував підготувати спільний освітній проект, який дасть змогу студентам та молодим науковцям брати участь у магістерських та PhD програмах, що фінансуються фондами Норвегії та Євросоюзу, програмі Erasmus+. П.О.Бех підкреслив важливість організації навчальних та наукових програм у формах поєднаного навчання та подвійного диплома для магістерського рівня. Він також звернув увагу на можливості розвитку співпраці з Військовим інститутом та Інститутом філології КНУ. І.О.Лютий особливу увагу приділив можливостям розробки механізму захисту дисертацій за PhD програмами як у нашому університеті, так і в Університеті Нурланда, наголосив на важливості інтернаціоналізації освіти та доцільності стажування аспірантів у закордонних університетах. В.А.Заславський підкреслив необхідність формування спільних інтересів, інноваційних освітніх програм та проектів, які впроваджуються в університетах і підвищують якість підготовки спеціалістів, розвивають культурні зв’язки та національні традиції.

На зустрічі досягнуто домовленості щодо підготовки заявки на програму спільної підготовки магістрів у сфері державних фінансів, започаткування спільної PhD програми та участь з норвезькими колегами в програмах Erasmus+ та HORIZON 2020.

 

В.ЗАСЛАВСЬКИЙ