na 1 stАнастасія Кліменко,
Марія Горбань,
Дмитро СІРОХА,
Наталія СКРИПНИК,
ННЦ «Інститут біології та медицини»

Всеукраїнська волонтерська акція «Біологія – наука майбутнього» починалася у 2013 році як ініціатива групи ентузіастів, а нині вона перетворилася на потужний загальноінститутський рух, який охоплює студентів практично усіх курсів ННЦ «Інститут біології та медицини».
За чотири місяці (жовтень 2019 – січень 2020 рр) понад 80 волонтерів відвідали 111 шкіл у Києві та 13 областях України, де провели науково-популярні зустрічі з учнями 7 – 11 класів. Школярі мали змогу дізнатися чимало з того, чим живе сучасна біологія. Скажімо, про те, що таке ДНК-вакцини та біонічні протези, які контролюються силою думки. Родзинкою зустрічей стала можливість безпосередньо долучитися до проведення невеличких експериментів із виділення ДНК із рослинних об’єктів.
Цьогорічна акція закінчилася, і волонтери вже будують плани на рік наступний, адже добре розуміють, що працюють на своє майбутнє і майбутнє нашої країни.
Інша цікава ініціатива ННЦ «Інститут біології та медицини» профорієнтаційного спрямування – медичні воркшопи «Медицина стає ближчою» для учнів 8-11 класів та їхніх батьків.
За участі студентського активу Інституту та високопрофесійних фахівців, викладачів ННЦ, було проведено низку івентів, які не лише підказали учасникам заходу, як правильно піклуватися про своє здоров’я, а й закохали їх у медицину!
Зокрема, учасники воркшопу «Мікроскопія і таємниці людського тіла» отримали незабутні враження від подорожі у світ, невидимий оком, побачили справжні шедеври будови людського тіла під мікроскопом та мали шанс знайти відповідь на запитання, що відбувається з нами, коли хворіємо.
Учасники воркшопу «Єдиний і незамінний» (автор Євдокія Решетнік) не лише отримали відповіді на запитання «чому інсулін настільки важливий і унікальний гормон?», а й взяли участь у визначенні рівня цукру в крові при обстеженні пацієнта!
Перший Медичний воркшоп – це лише початок. Плани на майбутнє доволі амбітні і роботи попереду багато. Але мета того варта! Системні зміни у вітчизняній медицині потребують нової генерації якісно та різнобічно підготовлених лікарів та медичних сестер, що покладає особливу відповідальність на вищу медичну школу, а значить, тепер і на нас.