У День банківського працівника, ми, студенти-першокурсники (напрям підготовки «Фінанси та кредит») разом з куратором, викладачем кафедри банківської справи О.В.Тригуб відвідали Музей грошей Національного банку України.

У березні цього року найгрошовитішому музеєві України виповнилося 12 років. До недавнього часу він був закритий для широкого кола відвідувачів, і потрапити до нього можна було лише в складі офіційних делегацій.

Під час екскурсії ми переглянули 4000 експонатів із 13 000 одиниць загального фонду Музею. Те, про що раніше читали лише в підручниках з дисципліни «Гроші та кредит», нарешті змогли побачити своїми очима!

Особливо цікава експозиція про історію грошового обігу на території України з давніх часів до сьогодення. Майбутні фінансисти та банкіри побачили славнозвісні черепашки каурі, монети грецьких полісів Північного Причорномор’я, монети Римської імперії, дирхеми Арабського Халіфату, монети Візантійської імперії, монети Західної Європи, гроші Російської імперії, а також грошові засоби, які використовувалися на території сучасної України під час Першої та Другої світових воєн. Таке різноманіття грошових засобів показує унікальність грошового обігу на українських землях, які містилися на перетині кордонів великих імперій.

Особливий інтерес у нас викликали грошові символи української державності різних епох ― монети Київської Русі, срібні зливки-гривні, банкноти Української Народної Республіки, гроші Гетьманату П. Скоропадського та періоду Директорії УНР, а також бофони УПА, які ще до недавнього часу були утаємничені й перебували в архівах СБУ.

Наприкінці екскурсії наші студенти відкрили для себе цікаву колекцію ювілейних і пам’ятних монет, виготовлених із золота, срібла та нейзильберу. А приємною несподіванкою стала знахідка монети, присвяченої 180-річчю від дня заснування рідного університету. Вразили також найважча та найдорожча монети України.

Щиро дякуємо за сприяння в організації екскурсії директорові Музею грошей НБУ Наталії Валентинівні Гордієнко!

Першокурсники економічного

факультету

МонетаНа фото: монета, присвячена 180-річчю Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вона викарбувана НБУ в 2014 році. Її номінал ― 2 грн.; тираж ― 3 000 штук із срібла 925 проби та 20 000 штук із нейзильберу