OLYMPUS DIGITAL CAMERAАлла СМОЛЯ,
завідувачка лабораторії
ННЦ «Інститут біології»

У нинішньому  році в ННЦ «Інститут біології» на кафедрі фізіології та екології рослин після багаторічної перерви відновили навчання за спеціальністю «Лісове і садово-паркове господарство». Уже за кілька років сьогоднішні першокурсники прикрашатимуть міста та села України, створюватимуть дендропарки, сквери, сади, місця відпочинку…
А зараз студенти тільки почали навчання в стінах університету. Окрім викладання нормативних курсів, викладачі кафедри фізіології та екології рослин поступово занурюють їх у світ дендрології, флористики та дизайну через навчально-практичні екскурсії до зелених перлин Києва.
Переважна більшість  першокурсників нової спеціальності не знайомі з парками та ландшафтами столиці, бо з’їхалися до Києва з усіх регіонів  України.  Протягом першого місяця навчання вони  відвідали фестиваль  ландшафту, рослин та квітів «Art Green Fest», ознайомилися з парком-пам’яткою садово-паркового  мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія» та Сирецьким дендропарком. Першокурсники вже опанували принципи планування, особливості створення ландшафтних композицій та вибору посадкового матеріалу.
Студенти в захваті від практичного спрямування навчального процесу та розкриття безмежної широти спектру застосування майбутньої спеціальності.