на 3-тюЦентр комунікацій

Міжнародні гуманітарні організації працюють у всіх країнах, які переживають збройні конфлікти. Україна не стала винятком. Від самого початку російської агресії на Сході чимало міжнародних міжурядових та неурядових організацій (ООН, ОБСЄ, Суверенний Мальтійський Орден, Карітас, церкви різних конфесій) допомагають жертвам збройного конфлікту на Донбасі, внутрішньо переміщеним особам та людям, які опинилися у скрутних умовах.
Майданчиком для оперативного обміну інформацією та досвідом між організаціями, що виконують таку важливу гуманітарну місію у нашій країні, знову став Інститут міжнародних відносин КНУ. Саме тут за сприяння  Посольства Суверенного Мальтійського Ордену 8 червня 2018 року провели міжнародну конференцію «Обмін інформацією між гуманітарними організаціями, що працюють в Україні». За останні півроку вона стала вже другим спільним науковим заходом ІМВ та Посольства.
Співпраця гуманітарних організацій має створити у кінцевому підсумку мережу інформаційного обміну та моніторингу, яка б дозволила оперативно реагувати на будь-які виклики сьогодення, – відзначив у своєму виступі Посол Суверенного Мальтійського Ордену Антоніо Гадзанті Пульєзе ді Котроне.
Представник ОБСЄ Джефрі Ерліх розповів, що Моніторингова місія докладає великих зусиль для розмінування територій. Хаотичне закладення мін ускладнює цей процес. Обстріли на Донбасі тривають, гуманітарна ситуація там у критичному стані, тож участь міжнародних організацій сприяє полегшенню страждань людей.
Обмін інформацією не передбачає жодної форми підпорядкування між гуманітарними організаціями. Його виключна мета полягає у тому, щоб кожна організація отримала додаткові інструменти для реалізації й покращення своєї діяльності. Важливою ознакою стала також участь у конференції представників органів державної влади – МЗС, Міністерства юстиції та представника Президента України в АР Крим. Учасники конференції зазначили, що спільна система обміну інформацією також дозволяє знати та визнавати одне одного як гуманітарну установу .
– Університет просто покликаний бути платформою для таких дискусій і активним гравцем міжнародного гуманітарного поля, – коментує координатор з наукової роботи ІМВ, модератор конференції Антон Кориневич. – Зібрати людей, які сьогодні працюють на наших проблемних територіях, – зрештою наш фах і наш моральний обов’язок. А для студентів, які також активно залучені до заходу, це реальна можливість побачити і відчути, як працює міжнародне право на практиці під час збройного конфлікту, а не просто прочитати про це у підручнику. Тут звучить те, що насправді відбувається сьогодні – це реальна людська робота, людські долі і безцінний досвід.