Володимир ТЕСЛЕНКО,
голова Ради
молодих вчених,
Інститут філології

Рада молодихРада молодих вчених Університету (РМВ), створена 2014 року заради об’єднання їхніх зусиль у розробці актуальних проектів та популяризації науки в цілому, вже може похвалитися першими досягненнями.
Ми сформували бази даних молодих науковців з усіх інститутів і факультетів, тож тепер оперативно інформуємо їх про конкурси, гранти, проекти та інші можливості, що надає університет для наукової молоді. Розроблений нашою командою сайт (http://rmn.knu.ua) постійно оновлюється, тому користується високою популярністю, що підтверджується частою відвідуваністю й високим рейтингом у пошуковій системі Google. Представники РМВ Університету входять до складу Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, а це дає додаткові важелі для лобіювання інтересів наукової молоді на загальнодержавному рівні. Рада молодих учених організовує конференції, наукові семінари, лекції, майстер-класи та дискусійні клуби.
Членами РМВ можуть бути молоді вчені, спеціалісти, аспіранти й викладачі університету: у віці до 35 років – спеціалісти без ступеню й кандидати наук, у віці до 40 років – докторанти й доктори наук.
За даними соціологічного опитування, проведеного Радою молодих вчених, одна з найбільших проблем молодих дослідників – низький рівень поінформованості науковців щодо програм наукових досліджень університету та можливостей грантової підтримки, про відкриття нових грантів, проведення конференцій і конкурсів. І саме участь у РМВ дозволяє заповнити цю лакуну, а також надає багато інших переваг молодим дослідникам у реалізації наукового й організаторського потенціалу, створюючи сприятливі умови для  кар’єрної та професійної науково-дослідної діяльності, успішного втілення в життя наукових проектів.