У КНУ імені Тараса Шевченка відбувся міжуніверситетський марафон, присвячений 750-річчю видатного італійського поета й мислителя Данте Аліг’єрі.

У відкритті марафону взяли участь Надзвичайний та Повноважний посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо, заступник міністра освіти й науки України М.В.Стріха, проректор КНУ  П.О.Бех, директор Інституту італійської культури в Україні Франко Баллоні та ін.

Відкриваючи марафон, професор М.Стріха наголосив на важливості звернення до творчості Данте в сучасній Україні, проілюструвавши відповідні історичні паралелі. Також заступник міністра  розповів про власний досвід перекладача “Божественної комедії”.

Надзвичайний і Повноважний посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо в своєму виступі підкреслив, що марафон розпочинає низку урочистостей, які проводяться в Україні  з нагоди 750-річчя з дня народження Данте: відкриття пам’ятника Данте в Києві та інаугурація площі на честь великого поета, присвоєння імені “Società Dante Alighieri” астероїдові, відкритому українськими астрономами.

ДантеУ режимі відеоконференції до виступів приєднався професор Університету міста Перуджа Джованні Капеккі зі словом про літературознавчі аспекти творчості Данте Аліг’єрі, зокрема «Божественної комедії». Також професор, дякуючи за запрошення взяти участь у марафоні, висловив свої сподівання щодо дальших спільних проектів між університетами Італії та України.

Марафон розпочав читанням перших рядків українського перекладу І Пісні Інферно “Божественної комедії” українською мовою автор перекладу професор М. Стріха. Італійський оригінал тих самих рядків зачитав Надзвичайний та Повноважний посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо, передавши естафету директорові Італійського інституту культури в Україні професору Франку Баллоні.

Естафету підхопили учні спеціалізованої школи № 130 імені Данте Аліг’єрі м.Києва,продовжили  студенти-італознавці КНУ імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету,  Маріупольського державного університету, Львівського національного університету імені  Івана Франка,Університету “Universita` per stranieri di Perugia” (м.Перуджа, Італія).

Наш кор.