ХімікиОльга ХИЛЯ,
хімічний факультет

Для нашого факультету цінним досвідом став експериментальний навчальний проект – «Лекторій для юних хіміків», що розпочав свою стрімку творчо-наукову ходу восени 2017 року. Він став справжнім марафоном пізнання, унікальною можливістю для учнівської молоді осягнути хімічний світ у всій його красі та логічній довершеності, а також допомогти зрозуміти сутність та перспективи хімічного фаху. Лекторій об’єднав під одним дахом учнів середніх та спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій і коледжів Києва та області, а до його проведення долучилися ентузіасти різних верств факультетської спільноти – від професорів до молодих науковців і студентів.
У програмі Лекторію було все: тематичні лекції з основних розділів хімії та сучасні тренди світової науки, міждисциплінарні наукові розробки і неодмінний для природничників експеримент. Слухачі щотижня були учасниками яскравих та пізнавальних дослідів, зазираючи за лаштунки хімічного життя, розкриваючи «характери», «функціональні обов’язки» і перспективи різноманітних атомів та молекул. Такий комплексний підхід сприяв досягненню кількох цілей: розуміння школярами найскладніших розділів хімії, розширення їхнього світогляду та зацікавленість природничими науками.
Надзвичайно приємно зустрічати цими вересневими днями знайомі обличчя недавніх випускників, абітурієнтів, наших Лекторійців у стінах хімічної Alma Mater вже у якості студентів-першокурсників!
Згадуючи лейтмотив першої лекції «Велика мандрівка починається з першого кроку…», бажаємо всім випускникам та новим учасникам Лекторію цікавої та успішної ходи науковими стежками!
Чекаємо на нову зміну школярів, допитливих та небайдужих до всього, що відбувається навколо!