IMG_2048Координатор проекту QUAERE Маріуш Мазуркевич (Технологічний Університет м. Вроцлав, Польща) відповів на кілька наших запитань:

– На що спрямований проект програми Еразмус +, який Ви координуєте?
– Мета проекту дуже проста – зробити внесок у діяльність українських вишів і сформувати механізм забезпечення якості освіти, який буде діяти не лише в рамках проекту, а й в усіх українських університетах і надалі. На мою думку, найважливіше почати змінювати культуру всередині різноманітних організацій в Україні, починаючи з вишів. Це є ключовим для стабільності та сталості наших досягнень.
За рік нашої діяльності я переконався, що ми як консорціум маємо потенціал для досягнення всіх результатів, необхідних у рамках проекту Еразмус+. Нині найважливіша роль у рамках діяльності проекту належить тим інституціям, у яких запроваджуються пілотні проекти. КНУ погодився на проведення пілотного проекту нашого консорціуму. Для мене це є чітким підтвердженням провідної ролі цього навчального закладу у житті країни. На мою думку, надзвичайно важливо почати з дуже впливового вишу для того, щоб інші вже прямували по випробуваній схемі.
– Чи можете Ви порівняти українські  та європейські університети: чим вони подібні, а чим відмінні?
– Після року активності нашого консорціуму я безліч разів мав змогу переконатися в тому, що процедури забезпечення якості освіти існують в українських університетах, але без назв. Тому наш проект дає чудову можливість організувати всі ці процедури для того, щоб зробити їх стабільними структурами.
Так, одним із важливих чинників є співпраця всередині університету. Можливо, юридично така співпраця в Україні не передбачена, але університети є автономними організаціями. Переконаний, що надзвичайно великим чинником успішного майбутнього як університетів, так і їхніх випускників є саме співпраця між співробітниками та керівництвом університетів.
– Які поради Ви можете дати нашому університетові для підвищення міжнародного визнання та зростання конкурентоспроможності випускників?
– Дуже проста відповідь: імплементувати систему забезпечення якості освіти.