Мехмат 4 стОксана БЕЗУЩАК,
механіко-математичний факультет,
заступник декана

Нещодавно на факультеті збіглися у часі дві важливі та цікаві події: День відкритих дверей та очний тур Всеукраїнської олімпіади з математики для абітурієнтів КНУ.
Понад 250 старшокласників із різних куточків України стали учасниками цих подій. Спочатку – дві з половиною години переживань очного туру олімпіади. А далі школярі та їхні батьки змогли ознайомитися з освітніми програмами та спеціалізаціями факультету. На запитання абітурієнтів та їхніх батьків про нові освітні програми та підготовку фахівців, особливості цьогорічної вступної компанії, перспективи подальшого працевлаштування випускників відповідали декан факультету Михайло Городній, відповідальний секретар Приймальної комісії Університету Андрій Креневич та завідувачі кафедр. Зацікавили слухачів і виступи провідних програмістів – співробітників компанії «Samsung Electronics Україна», які безпосередньо братимуть участь у навчальному процесі за новою освітньою програмою «Комп’ютерна математика».
У групах за інтересами говорили про можливості паралельного навчання за програмами подвійного дипломування з провідними університетами Німеччини, Франції, Естонії, Київською школою економіки та університетом м. Х’юстон (США).
Керівник бізнес-школи КНУ Володимир Зубченко розповів про важливість математичної підготовки у діяльності майбутніх підприємців, стартаперів, фінансистів, актуаріїв, програмістів та запросив школярів до участі у математичному квесті.
Квест став яскравим випробуванням на креативність, енергійність та наполегливість кожного учасника. За три години змагань школярі продемонстрували і власні знання математики, і неабияку логіку, і здатність долати неочікувані перешкоди на шляху до мети. Але головне – здружилися, відчули силу командної взаємодії, отримали заряд мотивації до подальших утілень власних задумів.
Кульмінацією дійства став святковий флешмоб, який показав, що кожен із учасників – школяр, студент, викладач, випускник – частинка натхненної та інтелектуальної математичної спільноти.