журналісти 5 сторПрес-центр Інституту журналістики

«Вперше в Україні всеукраїнське студентське Campus Radio Ukraine. Вітаємо вас!»  Так із серверів нашого університету 16 березня 2011 року стартувало у прямому ефірі онлайн-радіо, яке створюється студентами і для студентів за аналогом популярного в світі формату «сollege» (або «сampus»).

Сьогодні – це навчально-виробнича медіаплатформа, яка базується в Інституті журналістики й об’єднує студентські телерадіопрограми з усієї України, запрошує відомих фахівців на тренінги, проводить фахові конкурси й фестивалі.
«Цифра 16, мабуть, щаслива для нас, – говорить головний редактор медіаплатформи Ганна Ренська, – бо саме 16 листопада 2010 року, якраз у День працівників радіо, телебачення та зв’язку, ми запустили сайт радіостанції, а рівно за рік, 16 листопада, вийшли в ефір перші програми Студент-TV, онлайн-телекомпанії, яка транслює сьогодні оригінальні телепроекти багатьох шкіл журналістики в Україні». І справді, від того часу – сотні годин телерадіопрограм, що пройшли ефір медіаплатформи, сотні студентів з усієї України, які відвідали семінари й тренінги, десятки номінантів і переможців Всеукраїнського фестивалю телерадіопрограм «Студентський МІКС».
Інформаційні, пізнавальні та розважальні телерадіопроекти на медіаплатформі Campus Radio Ukraine – Студент-TV об’єднують аудиторію навколо спільних студентських проблем, дозволяють більше дізнатися одне про одного. Окрім того, це ефективний медіамайданчик, за допомогою якого Університет, його інститути, факультети, наукові лабораторії, дослідницькі центри можуть розповідати про себе. «Таке студентське телебачення і радіо дозволяє також тісно поєднувати теорію і практику в підготовці журналістів, режисерів, операторів, сценаристів, ведучих, рекламістів, зрештою всіх, кого ми навчаємо, – вважає директор Інституту журналістики, професор Володимир Різун, – та й загалом сприяє становленню і просуванню студентського телерадіомовлення в Україні».
Навчальні телерадіопрограми, які стартували на медіаплатформі Campus Radio Ukraine – Студент-TV, згодом потрапляли у професійний ефір телерадіокомпаній України, завойовували нагороди на телерадіофестивалях, організованих Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення, здобували підтримку поважних міжнародних фондів та громадських організацій. «Прагнемо шукати таланти, яким би було цікаво працювати разом, – говорить завідувач кафедри телебачення і радіомовлення, професор Олесь Гоян, – і розповідати про своє студентське життя, про свій Університет так, як, наприклад, ми робимо в інформаційному телерадіопроекті «Новини університету Шевченка», що вже має свою постійну й вдячну аудиторію. Нам важливо, щоб, здобуваючи тут знання і пізнаючи світ, студенти вчилися бути відповідальними перед своїми слухачами й глядачами. Тому ми всі разом і далі намагатимемося створювати в нашому Університеті можливості, завдяки яким студенти вчитимуться бути в телерадіоефірі першими і кращими».