mebПерший лікар, підготовлений у Києві, закінчував Університет Святого Володимира, адже 1840 року тут засновано медичний факультет, який до початку ХХ століття став найчисленнішим університетським підрозділом. 1923 року він відокремився у медичний інститут (нині – Національний медичний університет імені О. О. Богомольця). Реагуючи на виклики часу та відновлюючи історичні традиції, 2017 року КНУ імені Тараса Шевченка за ініціативи та активної підтримки ректора Леоніда Губерського розпочав набір студентів за спеціальністю «Медицина».
Студенти-медики (українські та іноземні громадяни) мають можливість здобувати освіту англійською й українською мовами. Підготовка фахівців медичної галузі в Україні чітко регламентована: перелік навчальних предметів є єдиним для всіх закладів вищої освіти медичного спрямування. Перші два роки студенти опановують переважно біологічні дисципліни, які є основою для якісної підготовки лікаря, а викладання таких фундаментальних дисциплін – визнана перевага класичного університету. До викладання прикладних, суто медичних, предметів залучаються провідні фахівці в галузі охорони здоров’я.
Студенти-медики навчаються невеликими групами по 10-12 осіб у щойно відремонтованих, сучасно оснащених аудиторіях, розташованих в окремому крилі корпусу. Профільна бібліотека, нові комп’ютерні класи, сучасне лабораторне устаткування та унікально обладнаний мікроскопічний навчальний клас, аналогів якому немає в українських університетах, створюють належні умови студентам для отримання відмінної медичної освіти. А нещодавно укладено угоду про створення консорціуму «Університетська клініка», покликаного забезпечити повний цикл медичної освіти в Університеті. До складу консорціуму під патронатом МОН України увійшли Національна академія медичних наук України, КНУ імені Тараса Шевченка та медичний підрозділ Державного управління справами.