DSC_9808Перший лікар, підготовлений у Києві, закінчував Університет Святого Володимира. Ще 1840 року тут засновано медичний факультет, який до початку ХХ століття став найчисленнішим університетським підрозділом. 1923 року він відокремився у медичний інститут (нині Національний медичний університет імені О.О.Богомольця). Реагуючи на виклики часу та відновлюючи історичні традиції, 2017 року КНУ імені Тараса Шевченка за ініціативи та активної підтримки ректора, академіка Леоніда Губерського, розпочав набір студентів за спеціальністю «Медицина».
Численна група студентів-медиків (цьогоріч – 220 іноземних громадян) має можливість здобувати освіту англійською мовою. Наступного навчального року в ННЦ «Інститут біології та медицини» планують набрати на медичний напрям 200 іноземних студентів та 100 українських, суттєво збільшивши набір на україномовну програму, адже для реалізації державних програм охорони здоров’я велике значення має забезпечення населення якісними медичними послугами нового покоління. Тож попит в Україні на спеціалістів даної галузі має великі перспективи зростання.
Абітурієнти, які планують стати лікарями, вступають, на відміну від інших, одразу на повний 6-річний термін підготовки (освітній рівень «Магістр»).
Підготовка фахівців медичної галузі в Україні чітко регламентована: перелік навчальних предметів є єдиним для всіх закладів вищої освіти медичного спрямування. Перші два роки студенти опановують переважно біологічні дисципліни, які є основою для якісної підготовки лікаря, а викладання таких фундаментальних дисциплін – визнана перевага класичного університету. До викладання прикладних, суто медичних, предметів залучаються провідні фахівці в галузі охорони здоров’я.
ННЦ «Інститут біології та медицини» вже має власний досвід підготовки медиків: третій рік поспіль тут триває підготовка фахівців за освітніми програмами «Лабораторна діагностика» та «Дієтологія».
Студенти-медики навчаються невеликими групами по 10-12 осіб у щойно відремонтованих, сучасно оснащених аудиторіях, розташованих в окремому крилі корпусу. Профільна бібліотека, нові комп’ютерні класи, сучасне лабораторне устаткування та унікально обладнаний мікроскопічний навчальний клас, аналогів якому немає в українських університетах, створюють умови для отримання якісної медичної освіти.