кефірАліна КАРБАН

Нещодавно у КНУ відбулася зустріч ректора Леоніда Губерського з професором, лауреатом премії імені І. Мечникова Дмитром Янковським, доктором біологічних наук Тетяною Фалалеєвою, а також дослідниками ННЦ «Інститут біології та медицини» і виробничою компанією «О. Д. Пролісок».

У 2016 році ННЦ «Інститут біології» КНУ було перейменовано на ННЦ «Інститут біології та медицини», який віднедавна розширив напрями освітньої діяльності. Серед них з’явилися дієтологія, лабораторна діагностика, біотехнологія та інші. На зустрічі Леонід Губерський зауважив, що метою створення ННЦ «Інститут біології та медицини» насамперед була не конкуренція з українськими медичними вишами, а ґрунтовна профільна підготовка вчених-медиків.
Окрім того, на зустрічі було обговорено результати співпраці Університету з Науково-виробничою компанією «О.Д. Пролісок», яка випускає живі мультипробіотики сімейства «Симбітер». Компанію очолює учень академіка Петра Богача професор Дмитро Янковський. Фундаментальні дослідження, проведені у Навчально-науковому центрі «Інститут біології та медицини» під керівництвом професора Людмили Остапченко, стали підґрунтям для масштабних доклінічних  досліджень із вивчення ролі мікрофлори у регуляції життєдіяльності організму.
Така співпраця стала важливою для Університету і його співробітників. Зокрема, було закуплено нове обладнання, яке на сьогодні використовують як науковці, так і студенти на практичних заняттях; опубліковано наукові статті у провідних світових журналах, що цитуються в наукометричних базах (Scopus, Web of Science); співробітники КНУ неодноразово доповідали про наукові результати на міжнародних наукових конференціях і світових форумах. За матеріальної підтримки компанії проведено низку науково-практичних конференцій. Окрім того, було захищено 3 докторських і 8 кандидатських дисертацій, у яких доведено перевагу мультиштамних пробіотиків групи «Симбітер» над іншими пробіотиками, що широко представлені на ринку України. Загалом Університет став провідним в Україні у дослідженні ролі мікрофлори у життєдіяльності організму.
Викладання медичних наук в університеті Святого Володимира було запроваджено спеціальною постановою «Про відкриття медичного курсу університету Св. Володимира» ще у 1840-му році. І нині відродження медичного напрямку, за словами ректора Леоніда Губерського, є відродженням того, що завжди було в структурі Університету.