президент

– Учора ми зробили те, чого ніхто від нас не очікував настільки швидко – ні від держави, ні від суспільства, ні від парламенту, ні навіть від Президента, –  зізнався студентам і викладачам рідного Університету Петро Порошенко. – Хочу, щоб із цієї зустрічі ми вийшли з твердим відчуттям – це наша спільна перемога. Для мене дуже важливо донести, що цією перемогою ми з вами маємо скористатися для того, щоб створити ефективну систему боротьби з корупцією. Тут мені як Президенту потрібна ваша допомога. Мені як повітря потрібні ваша підтримка, ваша довіра і активна участь у цьому процесі. Впевнений, що разом ми здолаємо цей шлях.

Петро Порошенко розглядає загрозу корупції як один із найбільших викликів існуванню України – не менш важливий, аніж російська агресія, захист суверенітету, територіальної цілісності й незалежності нашої держави. У своєму першому після прийняття Закону про Вищий антикорупційний суд публічному виступі він розповів студентам про труднощі, які довелося подолати задля проведення всієї антикорупційної програми.
– Дуже важливо, що створено систему нових і модернізовано старі органи боротьби з корупцією, – підкреслив Президент. – Вони є абсолютно незалежними і можуть здійснювати розслідування щодо будь-кого – міністра, депутата чи губернатора.
Глава держави нагадав і про судову реформу та зміни до Конституції в частині судоустрою: «Це також те, у що мало хто вірив. Судова система України свого часу не користувалася довірою громадян. І не залишалося у людей, громадян України, надії на правду, на право та справедливість. І мені не залишалося нічого іншого, як зробити повне перезавантаження судової системи України». Також було оголошено безпрецедентно прозорий і відкритий конкурс до нового Верховного суду, на якому понад тисяча кандидатів пройшли відбір, а нині триває перезавантаження першої апеляційної інстанції.
– Учора представник Ради Європи заявив, що досвід обрання суддів ВС є справді унікальним для європейських країн, а саму процедуру він назвав  досконалою, заснованою на найвищому рівні професійної компетентності і доброчесності. Це об’єктивна оцінка Ради Європи. І для мене надзвичайно важливо, щоб ми мали і надалі такий рівень довіри й підтримки.
Серед антикорупційних кроків – і кардинальна зміна системи державних закупівель. Сьогодні не тільки Україна, а й увесь світ знає Prozorro – систему контролю державних електронних закупівель, що забезпечує відкриту участь у тому числі і малого та середнього бізнесу. Уже рік функціонує система автоматичного відшкодування ПДВ.
Верховна Рада України підтримала президентський законопроект про створення антикорупційного суду конституційною більшістю у 315 голосів. На думку Петра Порошенка, це історична подія, адже вона завершує законодавче оформлення антикорупційної інфраструктури. Тепер починається дуже ретельна робота з імплементації законопроекту. З трибуни парламенту Президент звернувся до міжнародних організацій із закликом якнайшвидше підібрати кандидатури експертів. А у залі Вченої Ради Університету – звернувся  до потенційних кандидатів у судді:
– Я переконаний, що серед них будуть наші випускники. Адже це мають бути висококваліфіковані юристи. А я можу сказати впевнено, що юристи-випускники КНУ є одними з найкращих. Чому «одними», бо існує ще ІМВ і спеціальність «міжнародне право». І там також є найкращі! Таку змагальність я тільки вітаю. Ще одна важлива деталь: суддям бажано мати й міжнародний досвід.
Президент Петро Порошенко розповів і про інші успішні кроки на шляху розбудови української державності: створення в Україні у дуже стислий термін однієї з найбільш ефективних армій Європи, ратифікацію української Угоди про асоціацію з ЄС,  введення безвізового режиму, покращення інвестиційного клімату.
Уся друга частина зустрічі була присвячена відповідям на студентські запитання. Вони стосувалися і роботи майбутнього Вищого антикорупційного суду, і набуття Україною постійного членства в ЄС, і Мінських домовленостей, і навіть штучного інтелекту. Петро Порошенко не раз відзначав високий рівень підготовки студентів, про який свідчили запитання навіть першокурсників.
Відповідаючи на запитання про людські та фахові якості майбутніх суддів антикорупційного суду, Глава держави відзначив:
– Щиро пишаюся тим, що перші місця на тестуванні до Верховного суду посіли професори й викладачі КНУ. Переконаний, що серед суддів Вищого антикорупційного суду також будуть випускники нашого найкращого Університету. «Найкращий» – це не реверанс тому, що я тут присутній. Про це переконливо свідчать останні оприлюднені рейтинги.
Запитання студента з рідного для Петра Порошенка Інституту міжнародних відносин спонукало Президента до екскурсу в історію дипломатії і системи повоєнної безпеки світу. А різницю між Нормандським форматом і переговорами тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Сході України студенти Шевченкового університету відтепер знатимуть із вуст самого Глави держави – він усе докладно пояснив.
Наприкінці зустрічі Петро Порошенко ще раз подякував ректорові Леоніду Губерському й усьому професорсько-викладацькому складу Університету за запрошення, а також за високий рівень підготовки студентів:
– Ви  – найкращі! Я це дуже ціную і дуже дякую вам, бо сьогодні все залежить від вас, від нас із вами!