ОдуванчікіУ повітрі пахне музикою і сміхом. Гітара – найкращий друг. Лише вона «бачить» усе, що відбувається в кімнаті, в університеті, на душі. І хтось поруч. Двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень з року в рік тут вирує життя. Фізики, хіміки, біологи й філологи, журналісти, психологи та філософи – усі збираються однією дружньою компанією. Здавалося б, що може об’єднати таких несхожих одні на одних, людей? Усіх їх поєднує студмістечко – міні-держава студентів, у якій панують свої порядки, свої звичаї та закони.

У студмістечку ніколи не буває сумно чи тихо. Тут завжди гамірно й весело. Це живий «мурашник», який щодня, щогодини вибухає морем позитиву. Всі знайомі між собою і завжди готові прийти на допомогу. Тільки тут під час сесії студенти гукають: «Шаро, прийди», а чемна дівчина щоразу відповідає: «Вчитися треба було, а не шару тепер кликати». Лише в студмістечку навіть у рясний дощ знайдуться відчайдухи, які сидять під парасолею на лавці й співають пісні гурту «Арія». Лише тут можлива акумуляція такої потужної енергії, радості та позитиву.

Улюблене місце відпочинку студентів у студмістечку – «яма». Концерти, танці, музика – справжня феєрія почуттів, емоцій та пристрастей. У вихідні на «ямі» часто відбуваються концерти, зустрічі, дискотеки. Це  нічний клуб просто неба, де студенти відпочивають і відриваються «на повну».

«Від сесії до сесії живуть студенти весело», – йдеться у відомій студентській приказці. І тільки під час сесії в студмістечку панує тиша, яку вряди-годи порушують викрики «Я склав, уявляєте?», істерики через провал іспиту та радощі від успішного складання.

Таке воно, студентське життя – щасливе й справді незабутнє. Особливо, якщо ці роки проходять у студмістечку. Хтось знаходить тут друзів, хтось – кохання, хтось зустрічає старих знайомих, а комусь просто щастить знайти  однодумців. Але самотнім тут почуватися неможливо. І в якому б настрої ти не був, завжди дружнє «привіт» чи «о, яка несподівана зустріч» зігрівають душу й викликають щиру усмішку.

 

Ольга КОВАЛЬОВА