hoRЛариса КІТ

Літню відпустку учасники народної хорової капели «Дніпро» поєднали з виступами на Міжнародному хоровому фестивалі у м. Чанаккале (Туреччина). На конкурс з’їхалися 44 хорові колективи з різних країн світу, це – близько півтори тисячі учасників. І серед такого мистецького розмаїття творчий колектив нашого Університету виборов другу сходинку у своїй номінації (розділивши її з угорським хором). А випередити нашу капелу «Дніпро» зміг тільки сербський хор, люди з професійною музичною освітою.
Українські хористи привезли на конкурс чудову й різноманітну програму, яку так високо оцінили учасники й журі фестивалю. Вона вмістила в себе духовні твори і обробки народних пісень від вітчизняних класиків і сучасних композиторів. А особливо турецьких слухачів вразила пісня їхнього співвітчизника у виконанні хору «Дніпро». композиція турецькою мовою – обов’язкова умова участі у цьогорічному фестивалі. Й український колектив чудово з нею впорався!
Виконання творів іноземними мовами – не дивина для колективу з такою глибокою історією, як наш «Дніпро». Лише за останнє десятиліття, відзначає художній керівник колективу Ірина Душейко, університетський хор співав італійською, грецькою, латиною, німецькою, французькою та ще понад десятьма мовами. Зазвичай нові роботи готуються під проекти, що нерідко відбуваються у різних країнах світу. Звідси й мовна розмаїтість у творчості. І неодмінно в програмі виступу «Дніпра» присутні українські твори, адже саме їх насамперед чекають у закордонних виступах.
Співають у «Дніпрі» студенти, викладачі й випускники Університету. Близько половини з них не мають музичної освіти, сприймають твори на слух. Однак це не перешкода для справжніх сподвижників хорового мистецтва. Навіть такий складний твір, як «Реквієм» Моцарта, дніпряни змогли опанувати за 3,5 місяці, що є рекордним терміном для аматорського колективу. Саме цей шедевр високої музики «Дніпро» блискуче виконав на святі з нагоди свого 175-річного ювілею спільно з оркестром Сільвіо Вілера і провідними солістами Національної опери України.
Творчі плани «Дніпра» неперервні й насичені. Тільки восени – виступи у Вільнюсі, Житомирі, Національній філармонії й консерваторії. Готуючись до них, хористи працюють над твором популярного аргентинського композитора Мартіна Палмері, який поєднує в собі духовну музику і мелодії танго.
Лави «Дніпра» щороку оновлюються. Тут завжди чекають нових учасників, готових набувати навичок академічного хорового співу і продовжувати 175-річну історію славетного колективу. Заняття хору відбуваються у понеділок, середу й п’ятницю в аудиторії 266 Головного корпусу.
– Хор «Дніпро», як наша річка – повноводий і різноманітний, – зауважує Ірина Душейко. – До нього впадає багато маленьких річок і струмків. Усі ми просто потрапили на певний час у його величну течію. У нас можуть змінюватися хористи й диригенти, факультети й епохи, а «Дніпро» був, є і буде. За ним стоїть стільки поколінь університетських хористів! Ми просто зобов’язані підтримувати задану ними течію, її рівень. А нас надихає енергія всіх поколінь славетного колективу.