v Міжнародна наукова конференція з хімії «Київ-Тулуза» проходить раз на два роки, почергово у Києві та Тулузі. Із 2 по 6 червня на ювілейну Х конференцію до Тулузи приїхала рекордна кількість українців (професори, науковці, студенти та аспіранти з Києва, Харкова, Львова, Ужгорода, Вінниці).
Під час конференції на урочистій офіційній зустрічі з керівництвом Університету Поля Сабатьє його президент Алексі Валентен у своїй промові підкреслив: «це співробітництво має високі результати не тільки у науковій та навчальній сфері, а й є прикладом новітніх ініціатив в організації співпраці: перша міжнародна лабораторія між Україною та Францією, спільна магістратура, аспірантура зі спільним керівництвом, спільні конференції, успішний науковий англомовний журнал FUJC та понад 100 спільних наукових статей у рейтингових журналах».
Конференція продемонструвала високий потенціал подальшого співробітництва з Університетом Поля Сабатьє. Оргкомітет конференції вдячний обом університетам-партнерам, а також Посольству Франції в Україні, мерії м. Тулузи та КМДА за допомогу в організації конференції.
v Ось уже 20 років у травні на хімічному факультеті проходить міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів «Сучасні проблеми хімії». Цього року ювілейна ХХ конференція зібрала майже 200 молодих науковців провідних ЗВО та академічних наукових установ України, Франції, Польщі, Румунії, Нідерландів, Швейцарії тощо. Родзинкою конференції стали пленарні лекції провідних вітчизняних та іноземних учених.
Обговорення результатів власних наукових досліджень, висвітлення існуючих наукових проблем та розуміння шляхів їх вирішення, обмін науковими та практичними здобутками дозволили учасникам узагальнити власний і світовий досвід та визначити пріоритетні шляхи розвитку наукових досліджень з урахуванням сучасних потреб.
Пам’ятною подією також стала надзвичайно пізнавальна лекція «Поради авторам наукових статей від редакторiв провiдних хiмiчних журналів». У своїх виступах представниці «European Journal of Organic Chemistry» та «Chemistry – A European Journal» окреслили найважливіші для авторів аспекти при написанні наукових публікацій та оформленні результатів власних досліджень.

За матеріалами Зої Войтенко та Вікторії Москвіної, хімічний факультет