Kaniv_3Відколи Канівським природним заповідником став опікуватися Київський національний університет імені Тараса Шевченка, ця локація стала відігравати важливу навчально-наукову роль у створенні конкурентного професійного середовища та формуванні спеціалістів високого рівня. Щорічно на базі заповідника відбувається практичне навчання студентів природничих і деяких гуманітарних спеціальностей КНУ.

Під час практики географи-першокурсники опановують різноманітні види й форми навчальних робіт, що безпосередньо пов’язані із засвоєним теоретичним матеріалом та майбутніми професійними задачами. Студенти виконують пошукові завдання, систематизують інформацію про кліматичні особливості регіону, вивчають туристичний і заповідний потенціал Канівщини. Вони зауважують, що програма практики укладена оптимально, і це дозволяє географам-початківцям усвідомити «закономірність всього того, що відбувається в природі».
А студенти-біологи під час польової практики спільно з працівниками Канівського заповідника та викладачами кафедри біології рослин виявили тут унікальні популяції глоду українського. Довгий час цей вид був відомим для Лівобережної України, а от для Правобережжя знахідок наводилося значно менше. Це один із небагатьох видів глоду, що охороняється Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП). Знайдені у Каневі популяції погано відновлюються з насіння, нездатні конкурувати за світло з іншими видами. Через те вони потребують активного моніторингу та охорони.
Попереду ще так багато непізнаного та цікавого.  Тож молоде покоління біологів із ентузіазмом долучається до справи вивчення та збереження біорізноманіття нашої держави. Адже багатство природи – це спадщина України!

За інф. географічного факультету
та ННЦ «Інститут біології
та медицини»