NH5xlQf2Cg0Чим тобі запам’яталися цьогорічні зимові канікули? Холодна погода? Вдала сесія? Продовження вихідних? Гірськолижний курорт? А ось близько сотні студентів із різних куточків України і Європи зимові канікули принесли не лише приємні враження, знайомства та гарний настрій, а й нові, цікаві та корисні знання.

Все завдяки новому проектові Інституту міжнародних відносин  «Міжнародна зимова школа ІМВ».

 

Це – перший в історії інституту проект, створений з метою продемонструвати студентам інших вишів високий рівень викладання в ІМВ і широкі академічні та організаційні можливості Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Структурно Школа складалася з чотирьох модулів, що допомогло всебічно охопити ключові галузі міжнародної діяльності: «Україна в світовій політиці»«Міжнародне право як особлива сфера юридичної діяльності»,«Світова економіка на початку ХХІ століття» та «Інформаційні війни в міжнародних відносинах: методи, інструменти, технології».

Учасниками Школи, що працювала 5-7 лютого 2014 року, стали студенти-міжнародники з Данії та Іспанії, а також студенти з усіх регіонів України. З цього приводу доцент кафедри міжнародної інформації, член організаційного комітету Міжнародної зимової школи ІМВ О.Л.Добржанська висловилась так: «І те, що ця подія відбулась, і географія її учасників є стійким підтвердженням цілісності України і її надійного майбутнього».

На урочистих зборах директор інституту, професор В.В.Копійка  привітав учасників проекту і висловив надію, що такі заходи стануть щорічними й традиційними.

Потім були заняття… План навчальних заходів був дуже цікавим і щільним: в три дні організатори спромоглися вкласти і лекції  викладачів інституту, і майстер-класи  висококваліфікованих фахівців-практиків у галузі міжнародних відносин, а ще інтерактивні заняття на кшталт моделювання засідання Ради Безпеки ООН.

Тому маємо надію, що під час канікул слово «заняття» в стінах Міжнародної зимової школи ІМВ набуло нового дискурсу і не викликало в слухачів негативних асоціацій, оскільки всі лекції  відзначалися оригінальністю, креативом та інтерактивним спілкуванням між лекторами й слухачами. Деякі лекції, з огляду на специфіку теми та зацікавленість студентів, проводилися англійською мовою.

До організації Школи завзято долучилися студенти-волонтери, які допомагали в організаційних моментах й всіляко намагалися створити комфортні умови для її учасників. Крім того, гостям була запропонована так звана позакласна програма: перегляд та обговорення тематичних фільмів, презентації та дискусії в неформальному студентському колі.

В останній день відбулася церемонія вручення сертифікатів учасника Міжнародної зимової школи ІМВ-2014.

Відгуки учасників підтвердили, що результатами проведення Міжнародної зимової школи ІМВ залишилися задоволені і організатори, і слухачі.

 

Катерина ПАВЛЕВИЧ,

студентка спеціальності «міжнародна інформація» Інституту міжнародних відносин