hdrНа сторінках одного з найбільш престижних міждисциплінарних наукових видань світу – журналу Nature Communications – вийшла стаття, присвячена ролі деяких рецепторів у патогенезі запалення шкіри та пов’язаних із цим симптомів. До складу міжнародного колективу авторів роботи увійшов завідувач кафедри біофізики та медичної інформатики ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ, професор Олександр Жолос.
Робота одразу привернула увагу світової наукової спільноти і увійшла до списку «публікація тижня» (28 жовтня – 3 листопада 2017 р.) на форумі дослідників болю під егідою міждисциплінарної асоціації The American Pain Society. Благородною метою спільноти є поєднання зусиль науковців і клініцистів для позбавлення людства від страждань, пов’язаних із болем.
Науковці групи професора Жолоса давно вивчають механізми запалення та болю. Паралельно з цими фундаментальними дослідженнями у співпраці з ученими України, Великої Британії, США та Франції вони створюють ліки нового покоління – фармакологічні    модулятори TRP-каналів. Порушення сигналізації на цьому рівні може бути першопричиною хронічного болю й запалення.
– Шлях від фундаментальних знань до їхнього практичного застосування в медицині пройти дуже непросто, – зізнається Олександр Жолос. – Усім відомо, що багато різних технічних пристроїв, які оточують нас у повсякденному житті, живляться й керуються електрикою. Але не всі знають, що електричні сигнали виникають також і в клітинах нашого організму, і вони впливають на всі процеси життєдіяльності. А от завдяки фармацевтичній дії на TRP-канали вдається активізувати організм людини на клітинному рівні.