51406_032Студентка Інституту міжнародних відносин Карина Радченко стала молодіжним делегатом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Вона представляла Україну на 36-й сесії Конгресу у Палаці Європи у Страсбурзі. Конгрес місцевих та регіональних влад охоплює 47 держав-членів Ради Європи.
Серед тем, розглянутих на сесії, – майбутнє Ради Європи, відкритий уряд, місцева та регіональна демократія в Польщі та Республіці Молдова, місцеві вибори у Республіці Словенія. У своєму виступі Генеральний Секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримав молодіжні ініціативи, зазначаючи, що молоді делегати з 42 країн Ради Європи, які активно беруть участь у роботі Конгресу і вносять пропозиції, – це в буквальному сенсі втілення майбутнього бачення Ради Європи. Було прийнято резолюцію «Соціальні права молодих людей: роль місцевих та регіональних влад», у якій наголошується на важливості широкої підтримки молодих людей у реалізації їхніх соціальних прав.
Під час обговорення Карина Радченко підкреслила готовність молодих людей бути ініціаторами суспільно важливих змін, звернувши увагу на необхідність особливої підтримки вразливих категорій молоді, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, молодих сімей з дітьми.
– Підтримка молодих людей сьогодні – не лише перспективна інвестиція, а й запорука добробуту суспільства завтра, – переконана молодіжний делегат. – Адже реалізація глобальних ініціатив залежить від формування міжнародної спільноти молодих людей, які роблять свій внесок у різних сферах і залучені до прийняття рішень на всіх рівнях.
За результатами сесії налагоджено співробітництво з делегатами інших країн, окреслено перспективи спільних проектів. Наступна сесія Конгресу відбудеться у жовтні цього року.