емблемаЛариса Кіт

Щороку 21 лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови,  запроваджений ЮНЕСКО від 2000 року.  Адже  на Землі  існує 6000 живих мов – і  половина з них перебуває на межі зникнення. Спонукати людей до визнання й використання саме рідної мови – основна мета, задля якої запроваджене таке свято.
В унісон з усім світом у нашому Університеті відзначили Міжнародний день рідної мови, зібравши багатолюдну наукову конференцію, на якій прозвучали цікаві доповіді на тему дня.
Присутність молоді на конференції – ознака того, що майбутнє мови в надійних руках, підкреслив у своєму виступі ректор Леонід Губерський. На його думку, мова сьогодні як ніколи потребує підтримки, а наш Університет завжди дотримувався цієї магістральної лінії.
Мова не тільки зберігає нас, а й робить саме такими, якими ми є,  наголосив у своєму виступі Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Без рідної мови нові покоління не зможуть отримати коди, надіслані предками.
Мовознавець-поліглот, професор Костянтин Тищенко представив увазі слухачів своє дослідження української топонімії, багатовекторне дослідження якої уможливлює прочитання загублених сторінок української історії як одвічної частини культурних світів.