філЮлія КУЗЬМЕНКО,
Інститут філології

Щороку 21 лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови, запроваджений ЮНЕСКО від 2000 року. Спонукати людей до визнання й використання саме рідної мови – основна мета, задля якої введено таке свято.
В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Більшість із цих мов викладаються в нашому Університеті. Підтримка вивчення мов і культур має важливе значення не лише для поглиблення розвитку гуманітарної складової українського суспільства, а й для продовження і розширення політичного діалогу між Україною та іншими слов’янськими країнами, більшість з яких є членами Європейського Союзу.
В унісон з усім світом в КНУ відзначили Міжнародний день рідної мови. 21 лютого кафедра слов’янської філології Інституту філології за підтримки Посольства Республіки Словенія в Україні організувала святкову концертну та пізнавальну програму, присвячену Міжнародному Дню рідної мови.
З привітальним словом до присутніх звернулася Тимчасовий повірений у справах Республіки Словенія в Україні пані Матея Крачун, яка відзначила, що нинішнього року вперше в історії КНУ випустять фахівців зі словенської мови і літератури.
Молоді філологи презентували насичену програму до Дня рідної мови: провели інтерактив з міжмовних омонімів – фальшивих друзів перекладача, навели цікавинки з історії, лексики та фразеології слов’янських мов, назвали неологізми та слова року у мовах, що вивчаються.